Jaca – Pata Negra 8c, Łukasz Dudek w Viśniowem

2

Galeria z wyjazdu do Rodellar 2010

W końcu padła – Pata Negra 8c. Nie spędza mi już snu z powiek. Nie muszę powtarzać w nieskończoność jej przechwytów przez sen. Ładować pod nią. Rozwiązanie okazało się banalne. Trzeba było doładować. Najpierw zimowo-wiosenny obóz pracy po 13h i trening na campusie. Potem wypady do Arco. No i na koniec kluczowe dla odmułki i ładunku sesje w Ali Babie – ‚best sector’ w Rodellar -podczas których padł Hulk 8b+.

Na wagę przejścia okazała się zmiana patentów z wyjeżdżających wiecznie palców podczas ruchu za kant który już tyle razy … (szkoda pisać) na piętę , która łamie trochę kolano, ale pewnie siedzi. Dzięki -Duder :) I odkrycie naturalnej klamki 20 cm dalej – lecisz dalej , ale chwytasz pewniej, co na pewno będzie istotne po omłotkowaniu chwytów typu ‚sika’ na drodze :D , może w przyszłym roku…

fot. Bogdan Rokosz, Jaca - Pata Negra 8c

Na koniec wyjazdu dorzucam jeszcze monstrualną linię Coliseum 8a OS oraz Gracias Fina 8a OS jednego dnia :)

Szkoda, że droga nie padła w zeszłym roku (było blisko), bo mógłbym więcej powspinać się w Ali Babie :D

Łukasz Dudek (The North Face) jeszcze w Rodellar ostatniego dnia dopisał do swojej hiszpańskiej listy RP, El quiebraley 8c. Jednakże twierdzi, że szybko ta linia powinna być zweryfikowana do 8b+… następne przejścia pokażą.

Łukasz Dudek - Hulk 8b+

Łukasz  po sesjach w Ali Babie , mówi, że czuje moc k…niesamowitą, co skłoniło go do szybkiego wypadu do pobliskiego Visniowego. Niestety na Procesie 9a(?) ukruszyły się podczas prób Juraja Repcika dwa kluczowe (naturalne) chwyty i w stanie obecnym droga jest nie do zrobienia, ale pomysłowy Juraj obiecał, że zajmie się tym problemem jak tylko skołuje trochę ‚siki’ :) Łukasz nie próżnował w ‚Viśni’ i powtórzył nową drogę Rok w Pici wycenioną na 10 (8b). Droga startuje wspólnie z Genezą , żeby po pierwszej wpince odbić w całkowicie nową połać skalną.

rodellar-2010-1

Więcej zdjęć w (dużej ) Galerii

Bogdan Rokosz  został w Rodellar. czekamy na wieści z pola bitwy :)
 • 2 KOMENTARZE

  1. Gratuluje Pata Negry i kilku naprawde bardzo fajnych zdjec.

   Mam pytanie: jakim sprzętem były robione zdjęcia 1 i 4 z tej galerii? I czy duzo bylo potem ingerencji w zdjecia czy sa bliskie temu co wyszlo z aparatu?

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here