Bouldering po amerkańsku

1

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o kolejnym problemie za 8A, który zapisała na swoim koncie absolutna liderką amerykańskiego boulderingu, czyli Alex Puccio, która nadal eksploruje labirynty Hueco Tanks…

Alex tym razem uporała się z problemem Rogered in the shower V11 (8A), zaznaczając przy tym, że najodpowiedniejszą wyceną dla tej propozycji może być trudne 7C+ lub łatwe 8A. Dodała także, pokonany przez nią ostatnio El Techo de Los Tres B 8A, z pewnością jest znacznie trudniejszy… W Hueco przebywa także Thomasina Pidgeon, która do kajetu wpisała także kolejny problem spod znaku 8A – Dark Age. Warto dodać, że Thomasina ma do tej pory na swoim koncie już 5 problemów za 8A+.

Z kolei przebywający nadal w Fontainebleau Paul Robinson, pokonał już trzeci w tym roku problem za 8B. Najnowszą zdobyczą Amerykanina jest L’Apparemment en départ bas, który został wytyczony przez Oliviera Lebreton. Jest to wersja „z siedzenia” do problemu L’Apparemment 8A, który został pokonany przez Paula tego samego dnia co wersja SD.

Olivier Lebreton na L'Apparemment en départ bas 8B fot.arch.Olivier Lebreton (www.bleau.info)

Natomiast James Webb ustanowił swój autorski problem w Horseshoe Canyon Ranch (USA) i nadał mu miło brzmiąca nazwę Loved by Few Hated by Many Low. Jest to wersja SD do problemu wytyczonego przez Dave Grahama (8A+/8B). Nowość otrzymała wycenę 8B+.

Dave Graham na Loved by Few Hated by Many 8B (fot.www.climbing.com)

Na koniec wrzucamy przyjemny filmik z Fontainebleau autorstwa Alvi Pakarinen.

źródło: www.8a.nu
  • 1 KOMENTARZ

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here