Test butów wspinaczkowych Climb.pl

20
Test butów wspinaczkowych 2011
Test butów wspinaczkowych 2011

Ważną sprawą w wyposażeniu wspinacza są buty wspinaczkowe i ich wybór. My przybliżmy 27 wybranych par butów – w tym nowości – co oznacza, że jest to największy jak dotąd test butów wspinaczkowych w Polsce opublikowany w internecie.

TEST BUTÓW WSPINACZKOWYCH CLIMB.PL

Robiąc to zestawienie chcieliśmy, żeby nasz test był przejrzysty i odbywał się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych, dlatego skupiliśmy się na testowaniu ich w skale.

Odwiedziliśmy 12 rejonów wspinaczkowych, prze wspinaliśmy około 200 dróg wspinaczkowych i boulderów.

Teraz już wiemy, który but jest najbardziej uniwersalny, sprawdzi się w każdej sytuacji, a który jest najlepszy w stosunku jakości do ceny. Która para jest dedykowana dla profesjonalistów i zajęła pierwsze miejsce, a kto zwyciężył w kategorii butów dla początkujących. Wiemy jakie buty ślizgają się na naszej jurze, a jakie nie. Co lepiej stoi w dziurkach, a co na krawądkach, oraz które buty nie zmęczą wam stopy i pozwolą wspinać się przez długie godziny. Zapraszamy do lektury.

Info – w razie znalezienia błędów w linkach łączących strony lub jakich kolwiek nieścisłości prosimy o email

Ewentualnie komentarze i uwagi również mile widziane – ale pamiętajcie, że raczej konstruktywna krytyka będzie budująca, a nie bezpodstawne ataki, że np. ‚test jest schrzaniony’.

Wszystkie oceny są subiektywne i możecie komentować pod modelami butów i wyrażać swoje własne spostrzeżenia i zdanie !!

Redakcja  Climb.pl

FOTO-MASTER – Wrocław
ul. Odrzańska 24-29/2
tel: (71) 342 43 62
email: wroclaw@sigma-procentrum.pl • 20 KOMENTARZE

  1. Cześć chcę mężowi zakupić w prezencie buty La Sportiva model Testarossa w związku z tym mam pytanie czy La Sportivy kupuje się na rozmiar czy może mniejsze? Mąż ma rozmiar stopy 42,5 . Proszę o pomoc :) z góry wielkie dzięki.

  2. Korki Gorki licz się ze słowami. Nikt tu nikogo nie naciąga na testy. A jeżeli formuła tego testu Ci nie odpowiada to proponuję zorganizować swój, wedle swoich wytycznych. Twoja ocena testu choć pomocna, to widać, że została napisana na podstawie szybkiego spojrzenia na test, bez czytania i zagłębiania się w treść. Pięta jest praktycznie wszędzie opisana.
   Druga sprawa to to, że zużywasz 4 pary butów na rok, nie ma nic do tego, że snując takie oskarżenia jak przytoczone „naciąganie dystrybutorów”, powinieneś był podpisać się z imienia i nazwiska. Jeżeli masz jaja oczywiście.Tym bardziej, że skoro tyle butów zużywasz to jest szansa że jakoś tam się znamy. pozdro

   • Obrazek tylko przenosi do testu. Za jakąś ‚chwilę’ będzie dostępna nowa wersja graficzna serwisu i zamierzamy…podkreślam zamierzamy uprościć sprawy. A nawigacja już na samej podstronie testu jest przejrzysta. Duży obrazek to tylko ilustracja bez wszystkich par butów więc głupio było by ja mapować…

  3. A nie można było zrobić tabelki ? bo kryteria oceny są niejednolite – poza męczeniem stopnia na Znikającym punku, który nie jest żadnym specjalnym wyznacznikiem.
   Brakuje zdjęć pięty w papciach.. dotyczy wszystkich testowanych.. Jak następnym razem będziecie naciągać dystrybutora na takie testy to chociaż podawajcie informacje czy pięta jest klejona czy wylewana w jednym kawałku, czy opina ciasno czy zostaje miejsce, czy ześlizguje się z nogi przy haczeniu czy siedzi pewnie..
   Nic nie ma o trwałości rantów( trzeba zwrócić uwagę na jakość wykończenia – czy jest jakoś cieniowany/ przedłużony czy zostawiono odstającą krawędź a jak zostawiono to wiadomo, że można za nią pociągnąć np. przy podhaczaniu i prawdopodobieństwo, że się oderwie wzrasta.. do 100%) że tak podsumuję – strata czasu na czytanie – testami powinien zajmować, się ktoś kto trochę brutalniej korzysta z papci

   • to nie trać więcej czasu na czytanie i sam zorganizuj lepszy test – chętnie poczytamy. Sugerowanie, że naciągamy dystrybutorów jest poniżej krytyki. Uwagi ok, szczegółowe info o rantach weźmiemy pod uwagę wspinając się dalej w tych modelach, pięta jest opisana, a przy aktualizacji zamieścimy info o trwałości. I jak piszesz to przynajmniej imię i nazwisko było by ok, żebyśmy wiedzieli z jakim specem mamy do czynienia.

    • Napisałem co mi leżało na wątrobie po przeczytaniu (bo przepraszam ale pojęcia super, pancerfaust itd trącą reklamą na poziomie mango telezakupy – informację użyteczne wyłuszczyłem) – na Waszą wyraźną prośbę, jak się nie podoba to usuń możliwość komentowania.
     Ps. zużywam 3-4 pary papci rocznie od jakiś 10 lat (wcześniej trochę mniej) co powinno powiedzieć Ci więcej niż imię i nazwisko.. do którego za bardzo nikt z komentujących się nie przyznaje – rozejżyj się po komentarzach

     • Gwarantuję, że nikt nam nie kazał pisać nic pochlebnego o swoich butach, a pojęcie Panzerfaust leżało pewnie na wątrobie testującemu. Możliwość komentowania to podstawa… o ile nie ma bluzg to nie blokujemy nic. Czuję również zagorzałego fana wspinanie.pl po tonie krytyki ;) Ale luz, uwagi weźmiemy pod uwagę jak już pisałem. Przy okazji – skoro tyle kapci zużywasz to skomentuj jakieś, jeżeli były testowane ?

      Rozglądam się również po komentarza i widzę wiele nazwisk w archiwach…

   • Przecież są informacje na temat tego jak zachowuje się pięta podczas haczenia. O ile szersze powinny być to opisy?
    A oprócz brutalnych użytkowników papci są też inni (jak ja), dla tych chyba wystarczą zawarte w teście informacje (jak mi).
    Jak dla mnie test jest spójny, i w ogóle nie dziwi że nie odpowiada wszystkim poziomom i stylom wspinania (których, chyba się zgodzicie, jest tyle ile wspinaczy).

    • pięta zachowuje się jak pancerfaust.. no no :) wolę taką co dobrze się dopasowuje i nie ma wolnych przestrzeni, poza tym masz rację wybredny jestem

     • Wiesz ja cenię subiektywność tego testu. Przykładowo Imperator chwali każdy element Testarossy, a mnie właśnie rzeczona pięta idealnie leży na ścięgnie achillesa, ale poniżej trochę odstaje mimo, że but jest dopasowany bardzo dobrze i na pewno nie jest za duży:) Taka gira po prostu.
      I tu powstaje pytanie: jak zrobić rzetelny test, który opisze zachowanie buta na każdym rodzaju stopy, bez założenia go na każdy rodzaj stopy? :P
      Lepiej to pominąć i ten test ładnie to robi. „mam taką i taką stopę i na niej but zachowuje się tak, a tak”. To chyba niezłe podejście, bo możesz sobie stwierdzić: „o! zdaje się, że mam podobną stopę do Jacy, może mi też tak będzie ten but leżał” :)
      pzdro.

  4. i tak nie ma nic lepszego niż Anasazi Velcro Five Ten’a. Więc przy porównywalnej cenie w ‚typie, gatunku’ buta wybór zawsze jest jeden…

  5. Praktycznie brak butów 5.10… Szkoda bo to jedne z bardziej popularnych butów w naszych skałach. Czemu zostały one tak pominięte? Chętnie obejrzał bym w zestawieniu Anastazi czy Galileo, tak to cały test jest przynajmniej dla mnie średnio miarodajny.

   • Nie zostały pominięte przez nas :) Dla Ciebie jest średnio miarodajny bo chciałbyś porównać do butów które znasz ?

    Poza tym Galileo były już testowane przez wspinanie.pl. Pytaliśmy dystrybutora o buty – chciał testować jedynie nowe modele z czego udało się dopasować tylko jeden model do testujących ze względu na braki w rozmiarówce.

    • Dokładnie ;] Aczkolwiek pociesza mnie fakt iż testujący mieli styczność z tymi butami ( wypisanie modeli które już wcześniej zdarliście było strzałem w dziesiątkę).

     • To akurat mój pomysł ;) Należy również zaznaczyć, że guma Onyx jakkolwiek bardzo dobra to XS Grip jest chyba lepsza :) I sam tak myślę i wiele razy również tak słyszałem…

      Ale szkoda, że nie ma jakiejś sensownej reprezentacji 5.10… bo dowiodły, że są bardzo dobre i dodatkowo mega trwałe – pierwszą parę Anasazi podklejałem 3 razy i miałem je od 2006 do tego roku – moja lepsza połowa je wyrzuciła bo powiedziała, że skoro dostałem tyle butów to mógłbym już te siedlisko smrodu wywalić wreszcie…

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here