Apel Piotra „Szalonego” Korczaka

30
Piotr 'Szalony' Korczak, fot. Karnaś
Piotr 'Szalony' Korczak, fot. Karnaś

Poniżej prezentujemy apel Piotra Korczaka „Szalonego” do Administratorów portalu wspinaczkowego www.wspinanie.pl. Zamieszczamy tą informację, gdyż Piotr nie ma innej możliwość publicznego zabrania głosu w sprawach istotnych dla zarówno niego jak i w częściowym zakresie dla środowiska. Zapraszamy do lektury.

„Do Panów Wojciecha Słowakiewicza i Piotra Turkota-Adminów i właścicieli portalu wspinanie.pl. Wzywam Was Panowie -przestańcie posługiwać się słowem/frazą „Brytan” który to przywilej nadałem Wam kiedyś w nadziei realizacji pewnego zobowiązania moralnego będącego jednocześnie zobowiązaniem medialnym. Środowiskowa konotacja tego słowa to mój pomysł autorski zastosowany w „magazynie informacyjno-szturmowym” Brytan(wyd 1989 ISSN 1234-7078) .Posługiwanie się „Brytanem” zostało Wam przekazane tytułem wspomnianego moralnego i medialnego zobowiązania polegającego na tym-ze osoby całym sercem, umysłem jak i i aparatem mięśniowym zaanagażowane we wspinanie-piszą o wspinaniu-czując jego „krwiobieg” jako własny. Sprzeniewierzyliście się temu przesłaniu postrzegając nasze środowisko jako „rynek i handel” , zajmując pozycję po stronie jednej ze stron procesujących się-wykonując na jej rzecz rozmaite „usługi” co wymagało podeptania naszej etyki profesjonalnej a i ogólnej.

Piotr 'Szalony' Korczak, fot. Karnaś
Piotr ‚Szalony’ Korczak, fot. Karnaś

Uprawiacie na Waszym portalu cenzurę i manipulujecie medialnymi treściami. Pisaliście delatorskie „opinie”-w istocie „gotowce adwokackie”(vide ta z 1 sierpnia 2011) Koleżeństwo porzuciliście na rzecz biznesu i opacznie pojmowanej „polityki środowiskowej” która ma Wam zapewnić preponderancję w naszym swobodnym i cieszącym się autonomia świecie i alpinizmu, taternictwa i wspinania skalnego. Nie macie w chwili obecnej nic wspólnego z intencjami dla których powstał „Brytan”-dalsze wykorzystywanie go jest oszukańczym zabiegiem medialnym popełnianym na wspinaczkowej Publice! Z której to i dzięki której wsparciu zresztą wyrośliście do aktualnej pozycji biznesowej… Przestańcie sygnować portal jako „Brytan”-zlikwidujcie też spozycjonowanie tego słowa(tzn brytan) w www.google.pl i tym podobnych wyszukiwarkach które w swoim pierwszym wyniku odsyłają do portalu wspinanie.pl Usuńcie baner z napisem „Brytan Zone” z bulderowni na Koronie-odsyłający wo Waszego portalu-a przynajmniej zasłońcie tą treść. Mój adres nie ma charakteru pisma przedprocesowego-jest jedynie apelem moralnym-tak jak „Brytan” pozostaje takim wyzwaniem-oczywiście w oderwaniu od Waszych rąk, Panie Słowakiewicz i panie Turkot.

Publikacja tej wypowiedzi na portalu climb.pl nie ma w intencji angażowania kolejnych osób/instytucji w konflikt – ale wynika z niemożliwości jej zamieszczenia na stronie głównej/forum wspinaczkowym portalu www.wspinanie.pl – na skutek panujących tam praktyk banowania i cenzury niewygodnych treści.”

Piotr Korczak-Szalony

Kraków 3 VII 2012
30 KOMENTARZE

 1. Ale to jest o wspinaniu jak najbardziej, tylko że większość która tego nie rozumie to ludzie którzy jak zaczynali się wspinać to Brytan już był „stary”.

 2. A ja wbrew reszcie komentarzy powiem, że nie dziwię się Szalonemu i jestem zdziwiony, że dopiero teraz zabrał głos w tym temacie. Przecież to jakiś ponury śmiech histori, że wyleciał z „Brytana”.

 3. Żeby się dogadać trzeba rozmawiać.
  Apel Piotrka jest pięknoduchowski i moralizatorski z mojego punktu widzenia, a jego treść i tematyka jest mi obca. Ale rozumiem go jako człowiek, że ma wolną wolę i prawo do wolnej wypowiedzi na każdy temat.

 4. Jacku – rzeczywiście treść i tematyka musi być Ci obca – widać, że nie wiesz jak się sprawa toczy. Pokazujesz również, że nawet nie zadałeś sobie trudu by się tego dowiedzieć. Pisząc „…żeby się dogadać trzeba rozmawiać” wykazałeś się daleko idącą niewiedzą być może wynikającą z jednostronnej relacji. Z kolei fragment „…a jak widać nie ma wolności słowa oraz platformy na której każdy , łącznie z Szalonym mógłby się wypowiedzieć swobodnie na każdy temat, ponieważ konkurencyjny serwis udostępnia swoje miejsce tylko wybranym użytkownikom” jest nadużyciem, ponieważ Piotr Korczak wypowiada się na forum wspinanie.pl nieprzerwanie do tej pory – na przykład na jego wpisy z dnia 01,02,03.07 itd. I jak widać nie ma odwagi ani ochoty spełnić swojej „groźby” – wynieść się z niego, ku znudzeniu pozostałych użytkowników, którzy mają go już serdecznie dość..

  • Joanno – ale administracja tamtego forum nie dopuszcza możliwości uczestnictwa w nim dla użytkownika który nie zgadza się z nią. Dopisałem sobie do stopki iż nie akceptuję jej postawy (ale nie wartościowałem czy lepsza czy gorsza – wyraziłem tylko zdanie że inna niż moja) i nie pozwolono mi na posiadanie takiej stopki – to nie jest wolność w moim rozumieniu.

 5. ale ossschooo choodzi ?! stary lew wciąż ryczy mimo, że zęby mu już prawie wyleciały najlepiej wszyscy napiszmy „Climb się sprzedał – Korczak na prezydenta” … współczuję rodzinie i przyjaciołom …

 6. Jeszcze ‚apel’ do komentujących! – podpisywać się i wpisywać swoje maile prawdziwe. Anonimowych komentarzy NIE zatwierdzamy. 3 już czekają z fałszywymi mailami. W sprawach takich jak te – anonimowości NIE uznajemy.

 7. a właściwie ktoś wie o co mu chodzi? miota się i miota to tu, to tam, ale w zasadzie jeszcze ani razu nie napisał o co mu właściwie chodzi. ja w każdym razie nie wiem. wiem tylko, że coś mu się nie podoba

  • No właśnie; rozumiem Szaleńca (jakkolwiek to brzmi – tak mi się przynajmniej wydaje), a nawet się z nim w dużej mierze zgadzam. Ale mógłby wreszcie zacząć pisać bez tych udziwnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here