„Brama Krakowska i Garb Tenczyński” już jest !!

0

Już trafił  do sprzedaży monograficzny przewodnik wspinaczkowy po Krakowie i najbliższych okolicach. Autorskie opracowanie Rafał Nowaka, Przemka Rostka i Tomka Ślusarczyka, szczegółowo opisuje trzynaście rejonów wspinaczkowych Bramy Krakowskiej i Garbu Tenczyńskiego. 

W przewodniku opisano historię oraz przedstawiono aktualny stan eksploracji: Zakrzówka, Krzemionek, Libanu, Tyńca, skał w Piekarach, Kleszczowie, Nielepicach i Rusocicach, a także dolinek: Aleksandrowickiej, Brzoskwinki, Wrzosy, Brodłówki oraz Sanki (Zimny Dół, Półrzeczki).

okladka_BKiGT_400

Szczegółowe topo wraz z uwagami na temat asekuracji oraz przebiegu dróg, wzbogacone zostało o mapy każdego rejonu, a w pełni kolorowy przewodnik ilustruje dodatkowo ponad sto zdjęć.

 

We wstępie autorzy napisali między innymi:

„Przystępując do pracy nad przewodnikiem postawiliśmy sobie za cel oddanie, z maksymalną dokładnością, rzeczywistego stanu eksploracji opisywanych rejonów. Po wielu miesiącach pracy mamy nadzieję, że udało nam się ująć całą złożoną specyfikę wspinania pod Krakowem.”

 

„Brama Krakowska i Garb Tenczyński” to najbardziej aktualne topo podkrakowskich rejonów. Oddaje stan eksploracji na czerwiec 2013.
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here