Nicola Vonarburg napiera w Grotta di Mezzegra

0

vonarburg

W Grotta di Mezzegra we Włoszech, 41-letni szwajcarski wspinacz Nicola Vonarburg powtórzył Vamos 8c i Vamos Concita Martinez 8b+.

W sporcie, w którym to coraz młodsi napierają na coraz trudniejsze drogi, news o 41-letnim Szwajcarze, Nicoli Vonarburgu, który łyka kolejną 8c jest miła odskocznią.

Przeszłość Vonarburga była nierozerwalnie połączona z alpinizmem i narciarstwem, ale pięć lat temu nastąpiła zmiana kursu: po przygodzie ze wspinaniem trwającej prawie 30 lat -„początkowo głównie na alpejskich drogach” – zdecydował się zostawić narty w garażu i związać całym sercem i duszą ze wspinaczką sportową.

Ta decyzja zaowocowała redpointami na Deus irae w Claro, Riti Tribali w Specchio del Griffone i pierwszym przejściem K19 w Chironico, trzy solidne 8c, do których dołączyły Vamos, 8c obita przez Simone Pedeferri w Grotta di Mezzegra, której wyznacznikiem jest boulderowa końcówka. Podczas wizyty w grocie nieopodal Jeziora Como, Vonarburg powtórzył Vamos Concita Martinez, drogę oferującą „niemalże 60 ruchów w przewieszeniu, nie moje standardowe skradanie na połogim terenie.”

Skierowanie zainteresowań na wspinaczkę sportową, a jesteśmy tego pewni, nie jest całkowite, ponieważ jego korzenie są osadzone w alpiniźmie i narciarstwie górskim. Na dowód tego można przytoczyć fakt jego członkostwa w klubach Scoiattoli dei Denti Della Vecchia i Aquile di Sotaregn. Wspinaczki w górach, takich jak w Wenden, pozostaną w jego repertuarze, tak długo jak warun będzie pozwałał. W tak zwanym międzyczasie, Vonarburg zbudował formę tak by pozostać na topie.

Źródło: Planetmountain.com
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here