The North Face Ultra Trail Kalymnos Climbing Festival 2014

0

Z każdym rokiem festiwal wspinaczkowy na greckiej wyspie Kalymnos staje się większy i ciekawszy. Tym razem poza znanymi z poprzednich edycji Open i Big Marathon rozegrano Pro Legends Invitational, w czasie którego z zupełnie nowymi drogami zmierzyły się prawdziwe legendy wspinania. Całą imprezę zakończyła zaś sesja Deep Water Solo na jednym z nadmorskich klifów. 

Open Marathon to konkurencja drużynowa rozgrywana w 20 sektorach wspinaczkowych rozsianych wzdłuż wybrzeża wyspy. O zwycięstwie decyduje jak największa liczba pokonanych w ciągu dwóch dni dróg o trudności od 3c do 7a (w skali francuskiej). W tym roku najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Thomas Kruschat i Rainer Schunder, a wśród kobiet Olga Vershinina i Oksana Kazanska. Drugie miejsce wśród kobiet zajęły Katarzyna Sieradz i Anna Grabińska. Najlepszą parą mieszaną byli Matia Mallia oraz Pawel Gregorczyk.


Kalymnos_MapBig Marathon rozgrywany jest na tych samych zasadach co konkurencja Open, z tym że trudność dróg waha się od 7a+ do 8a. Tutaj najlepsi byli Sindre Seather i Henning Wang oraz para mieszana Pietro Bagnara i Roberta Longo.

W sumie uczestnicy z przeszło 30 państw pokonali w czasie Festiwalu 500 dróg wspinaczkowych. Warto zaznaczyć, że firma The North Face zapowiedziała wymianę tylu istniejących punktów asekuracyjnych, ilu zarejestrowanych było uczestników imprezy!

Kalymnos_North_Face_Festival-10.12.14-70938

Nową częścią Festiwalu był Pro Legends Invitational. Wzięło w nim udział 6 zaproszonych wspinaczy: Yuji Hirayama, Jean Baptiste Tribout, Gherard Hörhager, Patxi Arocena, Ben Moon i Boone Speed. W sobotę rano udali się do Princess Canyon na wysepce Telendos, gdzie czekało na nich 15 nowych dróg o trudności od 7a do 8b+. Najwięcej z nich, bo aż 13 padło łupem Hirayamy. Po 9 zdołali pokonać Hörhager, Arocena, Moon i Speed.

Pro_Legends_Invitational

Ostatnim wydarzeniem tegorocznej edycji festiwalu była sesja Deep Water Solo pod przewodnictwem braci Ikera i Eneko Pou. Do podstawy wybranego klifu dostać się można

było jedynie na pokładzie łodzi, co i tak nie przeszkodziło w udziale sporej, 30 – osobowej grupie wspinaczy.

MM-8736

Trzecia edycja The North Face Kalymnos Climbing Festival 2014 przeszła do historii. Jak co roku uczestnicy chwalili oczywiście doskonałej jakości skałę i poprowadzone w niej drogi, ale przede wszystkim wyjątkową atmosferę jaką tworzą wspólnie mieszkańcy Kalymnos i wspinacze przez te kilka intensywnych dni.

Więcej informacji, materiały foto i video znaleźć można na stronie: www.kalymnos.thenorthfacejournal.com

 

 

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here