Adam Ondra już jest na Dawn Wall!

0

Adam Ondra już pracuje na 32-wyciągowej Dawn Wall 5.14+ w Yosemite. Po kilku dniach kręcenia się pod Dolinie, w końcu przyszedł czas na podjęcie wyzwania. Jest to jego pierwszy, yosemicki big wall. Siedem wyciągów ma już za sobą. Teraz przyjdzie kolej na następne pięć, które kończą się przed głównymi trudnościami. The Dawn Wall składa się z 32 wyciągów, z którego: dwa to 5.14+, jeden 5.14b, cztery 5.14a, dwa 5.13d, siedem 5.13c, jeden 5.13b, dwa 5.13a, osiem 5.12, cztery 5.11 oraz jeden 5.9.

Oto jak opisuje pierwsze wrażenia sam zainteresowany:

“Pierwszy dzień na drodze w Yosemitach i to od razu jakiej! Głupota? Brak szacunku? Pycha? Niekoniecznie. The Dawn Wall zrobiła się szybko sucha, po ciężkich, niedzielnych opadach. Niewielkie stopnie, słaba asekuracja, stopy starające się trzymać szklanej powierzchni granitowej ściany. Zalążek asekuracji zapewniają mi copperheady, peckery, malutkie camy i od święta spity.”

“Wyrwałem już parę copperheadów, kilka razy odpadłem, ale udało mi się zrobić siedem wyciągów. Podczas prowadzenia towarzyszył mi strach, który wzmagały trudności. Wycena z pewnością nie jest przesadzona. Dokonania z dzisiejszy dnia uważam za sukces. Pięć kolejnych wyciągów, które kończą się przed głównymi trudnościami, czeka na kolejny dzień.”

Źródła: Gripped Magazine, Black Diamond.
Zdjęcie: Dustin Moore.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here