8C x 4… Chris Sharma i Timy Fairfield (45lat!) FA, Alberto Rocasolano…

1
Chris Sharma na Catalan Witness the Fitness, fot. stch CS

Chris Sharma dawno temo boulderował, jednak przez ostatnie kilka lat nie wykazywał chęci na porzucenie sznurka i skupiał się tylko na bardzo trudnych i wysokich formach…. ale jednak. Znalazł coś co go rzpekonało, aby na chwilę odstawić sznurek… 

Znalazł sobie niezły projekcik w pewnej grotce i udało mu się już w nowym roku skompletować całość w ciąg. Nowość znajduje się w jaskini Cova de Ocell i nazywa się  Catalan Witness the Fitness. Baldzik biegnie przez zupełnie poziomy daszek i dzieli się na dwa boulderki: 8B/B+ i dalej przechodzi w 8A+. Chris nie bardzo wie jak to wycenić, ale z pewnością może to być nawet 8C… czas pokaże…

Chris Sharma na Catalan Witness the Fitness, fot. stch CS
Chris Sharma na Catalan Witness the Fitness, fot. stch CS

*****

Timy-Fairfield

Dalej z cykulu ‚stara buła nie rdzewieje’ mamy gościa kolejnego gościa z USA. To 45 letni Timy Fairfield, który zaliczył ostatnio życiówkę! Od kilku lat mieszkający we Francji zatopował na projekcie Throwback, którego wycenił na – a jakże, przecież było w tytule… 8C !

 

„Rewelacyjne wyzwanie – przewieszone, z elegancką choreografią, gimnastyczne, dziko siłowe, eksplozywne, absolutnie trudne i w 100% naturalne – coś co lubię!”

Timy ma już na koncie buldery do V14/8B+ oraz równie trudne przejścia z liną. Z ciekawostek: był pierwszym Amerykaninem, któremu udało się przejść drogę o trudnościach 8c we Francji. Była to słynna Maginot Line w Volx, którą pokonał w 1996 roku.

*****

Dalej – Alberto Rocasolano – jeden z najsilniejszych hiszpańskich bolderowców święta i sylwestra spędził w Asturii. W tym czasie rozprawiał się z z trudnymi boulderami co dało mu do kajtu między innymi boulder Kike 8B+ (2 powtórzenie), Fa Kikericidio 8B+ oraz Kikela 8C (pierwsze powtórzenie):

źródło: bouldering.pl

 
  • 1 KOMENTARZ

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here