Pierwsza wizyta na ściance – i co dalej?

1

No właśnie co? Prezentujemy kilka podstawowych zasad dotyczących wspinaczki, które mamy nadzieję pomogą Wam  rozpocząć ciekawą i emocjonująca przygodę z tym sportem :)

W życiu wielu z nas pojawił lub pojawi się kiedyś taki moment, w którym poczujecie nieodpartą chęć do tego, aby związać się liną, złapać ściany i zacząć napierać do góry. Czasem taka potrzeba pojawi się u Was zupełnie naturalnie, czasem zostanie wyzwolona za pomocą różnych bodźców zewnętrznych, których dookoła nie brakuje.

Jeżeli obudziłeś się pewnego dnia i bez żadnej wyraźnej przyczyny stwierdziłeś, że wspinanie jest tym czego po prostu musisz spróbować, to na 90% masz już zaplanowaną resztę swojego życia. Każdą wolną chwilę będziesz spędzać na lokalnej ściance wspinaczkowej, weekendowe wypady do SPA, na molo w Sopocie lub Krupówki zamienisz na bytowanie w jurajskich krzakach, a Twoje zdjęcia z wakacji już nigdy więcej w tle nie będą miały egipskich piramid czy plaży na Helu… :)

Takich wakacji już nie będzie ;)
Zaczynasz się wspinać? Zapomnij już o takich wakacjach… Fot. acidcow.com

Bez względu na to czy szef w pracy wręczył Ci multidyscyplinarną kartę człowieka aktywnego fizycznie, czy pod wpływem znajomych, filmu „Na Krawędzi” lub innych tego typu zapierających dech w piersiach produkcji – pewnego dnia postanowisz odwiedzić tajemniczy obiekt zwany ścianką wspinaczkową.

I jak tu nie marzyć o wspinaniu? ;)

Wchodzimy na ściankę, zakładamy strój z WF-u, sportowe obuwie i co dalej? Nasz poziom adrenaliny zdążył się już podnieść przez fakt podpisania stosownego oświadczenia o tym, że wszystko co tutaj robimy czynimy na swoją odpowiedzialność, jak i obserwację pnących się po okolicznych ścianach wspinaczy.
 • 1
  2
  3
  4
  5
  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułKalymnos – wspinaczkowy raj
  Następny artykułFilmowo – Skullduggery v9/10.
  Wspózałożyciel portalu Climb.pl, aktywny wspinacz z ponad 17-letnim doświadczeniem w skałach i Tatrach, instruktor wspinaczki sportowej, miłośnik Frankenjury i wyszukanych szemranek.

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here