Mityczna Wędrówka Dusz IX+ dla Karoliny Ośki i Adama Karpierza!

1

Koroniarski duet Adam „Gaduła” Karpierz (Team Heartbeat, Head Crash, Friction.pl) oraz Karolina Ośka (8a.pl, Climbing Technology, second you, head crash) kilka dni temu dokonali prawdopodobnie czwartego przejścia mitycznej Wędrówki Dusz IX+ na tatrzańskiej ścianie ścian, czyli Kazalnicy. Warto tutaj odnotować fakt, iż obydwoje pokonali kluczowy wyciąg: Adam w stylu Flash a Karolina w drugiej próbie!

Wędrówka została wytyczona w 2003 roku przez duet Robert Paluch i Dariusz Sokołowski i oferuje około 670 metrów wspinania, podzielonych na 18 wyciągów. Trzy wyciągi sięgają tatrzańskiej dziewiątki, a najtrudniejszy z nich (wyciąg przez Wielki Okap) wyceniony jest na IX+.

Tutaj znajdziecie wywiad z Adamem Karpierzem na temat przejścia Wędrówki Dusz.

Jak relacjonuje Adam:

„Kluczowy 7 wyciąg przez „Wielki Okap” pokonaliśmy obydwoje z czego Karo pokonała go z zapasem w drugiej próbie, a mi bańka weszła w stylu Flash. Ponadto ja poprowadziłem wyciąg 6 i 8 (IX-,IX+ w drugich próbach) a Karo poprowadziła większość trudniejszych logistycznie fragmentów ściany. Ciemności zastały nas już po 13 wyciągu, a próba szturmem przebrnięcia przez 15 wyciąg za VII zakończyła się nie odnalezieniem żadnego spita, pourywaniem kilku klam wielkości książek telefonicznych i koniecznością trawersowania w bok, zeskoczenia na trawiastą półę i spędzenia tam nocy… Więcej o naszym przejściu można przeczytać na blogu.”

Olbrzymie gratulacje dla Karoliny i Gaduły, tym bardziej że dla Karoliny jest to już druga tak poważna i mityczna linia na Kazalnicy (po pierwszym damskim przejściu Filara w zespole z Gosią Grabską), a dla Gaduły był to drugi w życiu wypad w Tatry! :)

Zapraszamy na pełną relację na blog Gaduły.

14374625_1485995224750488_1614616435_o
1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here