Pierwsza pomoc wspólnie z Akademią Wiatru!

0

Pierwsza pomoc? Każdy z nas mniej więcej wie o co chodzi. Ale czy na pewno? Czy mniej, a więcej robi tutaj jakąś różnicę? Pierwsza pomoc przedmedyczna może czasem zadecydować o losie, zdrowiu i życiu osoby poszkodowanej. Dlatego też każdy z nas okresowo powinien sobie przypominać podstawowe i elementarne zasady dotyczące pierwszej pomocy. Bo wystąpienia sytuacji, kiedy będziemy musieli skorzystać z zasobów naszej wiedzy w tym temacie, nie da się przewidzieć… Taka sytuacja może zaistnieć w skałkach, podczas górskiej wędrówki, na zakupach, za kółkiem Waszego ulubionego samochodu.

Już niebawem zaprosimy Was do lektury bardzo interesujących i wnikliwych artykułów dotyczących pierwszej pomocy, które są owocem pracy instruktorów koszalińskiej Akademii Wiatru.

akademia-wiatru-pierwsza-pomoc-1
Fot. arch. Akademia Wiatru

Ośrodek ten jest wiodącym na polskim rynku centrum szkoleniowym, którego celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług szkoleniowych w zakresie bezpiecznej pracy w środowisku turbiny wiatrowej. Jednym z głównych i najważniejszych modułów szkoleniowych w Akademii Wiatru jest właśnie pierwsza pomoc (Global Wind Organisation Basic Safety Training First Aid).

akademia-wiatru-pierwsza-pomoic-2
Fot. arch. Akademia Wiatru

Głównym celem szkolenia jest nadzorowanie udzielania bezpiecznej i skutecznej pierwszej pomocy, poprzez ćwiczenia praktyczne i teoretyczne oraz uwrażliwienie na potrzebę udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach losowych. Dlatego też w naszym cyklu artykułów postaramy się Wam przybliżyć nie tylko przepisy prawne regulujące kwestię udzielania I pomocy, zagadnienia obowiązku udzielenia pomocy w różnych krajach, podstawowej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, co zasady bezpiecznej oceny funkcji życiowych i radzenia sobie w różnych sytuacjach, które możecie napotkać w skałkach, w górach, na ulicy przed Waszym domem.

akademia-wiatru-pierwsza-pomoc-3
Fot. arch. Akademia Wiatru

Kolejnym blokiem tematycznym będzie współpraca z służbami ratowniczymi – naziemnymi, jak i lotniczymi zespołami ratowniczymi. Jest to szczególnie ważny temat z punktu widzenia wspinacza, czy turysty, gdzie bardzo często jedyną możliwą droga dotarcia do poszkodowanego jest śmigłowiec. Jednak zdecydowanie najobszerniejszym tematem omawianym przez instruktorów Akademii Wiatru będzie znajomość zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobie przytomnej i nieprzytomnej. Co robimy w przypadku udzielania pomocy osobie w nagłym zatrzymaniu krążenia? Jak uratować czyjeś życie za pomocą defibrylatora automatycznego AED? Jak postępować w przypadku urazów, złamań, zwichnięć? W jaki sposób zabezpieczyć osobę poszkodowaną? Jak zatrzymać krwotok? Co robić w przypadku upadku z wysokości? Jak rozpoznać udar cieplny? Te i inne podjęte przez nas tematy mamy nadzieję, że w przyszłości pomogą Wam zorganizować skuteczną akcję ratowniczą w momencie wystąpienia zagrożenia i przełożą się na poprawę bezpieczeństwa w skałach, górach, a także w naszym życiu codziennym.

W imieniu kadry szkoleniowej Akademii Wiatru, osób którym możecie uratować życie oraz w imieniu naszej redakcji – serdecznie zapraszamy do lektury! :)

Akademia Wiatru sp. z o.o.
Morska 18a
75-221 Koszalin
www.akademiawiatru.pl
Akademia Wiatru na Facebook’u
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here