Projekt „Aconcagua Speed Challenge”

0

Projekt „Aconcagua Speed Challenge” to próba pobicia kobiecego rekordu wejścia na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę 6962 m n.p.m. Obecnie wynosi on 14 godz. 53 min i należy do Brazylijki Fernandy Maciel. Anna Figura spróbuje pobić ten rekord.

Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać tej Zawodniczki – Mistrzyni Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim, wielokrotna medalistka Pucharu Świata oraz Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Zwyciężczyni Biegu Ultra Granią Tatr 2015 i Sudtirol Ultra Skyrace 2014 we Włoszech. W 2015 roku zajęła I miejsce w ekstremalnym biegu Elbrus Race, wbiegając na wierzchołek Elbrusa 5642 m n.p.m. w 4 godz 22 min oraz ustanowiła kobiecy rekord wejścia na Mont Blanc 4810 m n.p.m. – 5 godz. 17 min.

Jak sama pisze o próbie pobicia rekordu:

Czekające mnie wyzwanie jest niezwykle trudne i wymgające. Trasa, jaką obrałam ma około 30 km długości i ponad 4000 m różnicy wysokości do pokonania.

Zdaję sobie sprawę, że może to brzmieć nieco niewiarygodnie i abstrakcyjnie, ale wiem, że jestem w stanie osiągnąć zamierzony cel. Mam już na swoim koncie szybkościowe wyjście na najwyższy szczyt Europy Mont Blanc 4810 m n.p.m. w czasie 5 godz 16 min oraz rekord trasy w ekstremalnym biegu na wierzchołek Elbrusa 5642 m n.p.m. (4 godz. 22 min, wrzesień 2015).

Aby ten plan się udał, potrzebne będzie nie tylko odpowiednie przygotowanie fizyczne, rozpoznanie terenu, przygotowanie strategii biegu, ale także pokrycie bardzo wielu kosztów… I tutaj mamy do Was ogromną prośbę o wsparcie projektu „Aconcagua Speed Challenge” chociaż najdrobniejszymi wpłatami.

Projekt „Aconcagua Speed Challenge” to olbrzymie wyzwanie, z którym sama na pewno sobię nie poradzę. Potrzebuję waszego wsparcia, żeby pokazać, że Polka potrafi! :-) 

Zbiórka jest prowadzona na portalu Polak Potrafi. A projekt możecie śledzić tutaj.

plakat-polak-potrafi
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here