Adam Ondra niszczy system we Włoszech – 2x9b i nie tylko!

0

W kilka dni Adam rozprawił się podczas wizyty we Włoszech z najtrudniejszymi propozycjami.

Wczoraj Adam dokonał pierwszego powtórzenia drogi Lapsus autorstwa Stefano Ghisolfi – 9b w Andonno i chwilę później przejścia Perfect Man 2.0 9a w drugiej próbie w  Castelbianco…

A wcześniej we wtorek dokonał pierwszego przejścia Queen Line. Pierwsza linia w Arco z cyferką 9b! i za chwilę szybko rozprawił się z drogą Ghisolfi’ego – Ultimatum 9a+ tego samego dnia co określił jako „wisienka na torcie” :D

Ghisolfi ‚stworzył’ Lapsus jako połączenie dróg Noia (8c+/5.14c) i Anaconda (8c/5.14b), w Listopadzie 2015 i zasugerował 9b dla drogi jako pierwszej w kraju o tych trudnościach.

Ghisolfi napisał po pierwszym przejściu “Proponuję nowy poziom trudności dla mnie i dla Włoch” i zachęcił innych wspinaczy do powtórzeń, aby potwierdzić wycenę. Ondra potwierdził zatem wycenę co znaczy że Lapsus zapisał się historii Włoch jako pierwsze 9b.

Ondra reported the climb as 9b, which suggests that Lapsus will go down in history as Italy’s first of the grade.

 

Odnośnie Queen Line, Ondra napisał: “Jak na tą wycenę jestem przekonany, że mieści się w górnej granicy cyferki 9b. Małe chwyty, długie ruchy, trudne skręcenia kolana…. Mój styl”
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here