Druga edycja wyjątkowych zawodów „Tylko dla kobiet”!

1

W dniach 10 i 11 marca na warszawskiej bulderowni Obiekto odbędzie się druga edycja wyjątkowych zawodów: „Tylko dla kobiet”.Z okazji święta wszystkich wspinających się dziewczyn cała uwaga zostanie skupiona na kobiecych zmaganiach, a panom pozostanie kibicowanie i czyszczenie chwytów. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 100 zawodniczek, głównie z Warszawy i okolic. W tym roku organizatorzy mają nadzieję na więcej dziewczyn z całej Polski!

A tak było roku temu!

W eliminacjach do pokonania będzie 25 bulderów, dopieszczonych pod względem parametru, charakteru i urody. Na ich zatopowanie w każdej grupie przypadnie 2,5 godziny.

Tylko dla kobiet, to przede wszystkim okazja do wspinania się w towarzyskiej atmosferze zarówno z zaawansowanymi, jak i początkującymi koleżankami, więc tak jak w poprzednim roku zaplanowano dużo przystępnego wspinania. W poprzedniej edycji najniższy wynik to aż 9 ukończonych bulderów, a zdecydowana większość dziewczyn topowała ponad połowę przystawek. Organizatorzy planują powtórzenie tej tendencji, a skład finałów mają zamiar wyłonić na kilku najtrudniejszych przystawkach.


Rozstrzygnięcie zawodów nastąpi w formie finałów ze strefą i pełną pucharową oprawą – wieczorem 11 marca. Finalistki otrzymają nagrody od partnerów, a zwyciężczyni zgarnie także 500 zł nagrody pieniężnej.

Część nieoficjalną zaplanowano w klubie SEN PSZCZOŁY na specjalnie zorganizowanej imprezie – Green Jesus Tylko Dla Kobiet!

Zapisy na zawody już ruszyły pod adresem: https://competit.pl/w/6350/

Opłata startowa wynosi 40 zł i należy ją wnieść internetowo w ciągu 24h od rejestracji. W ramach opłaty uczestniczki otrzymają kaloryczny pakiet startowo/upiększający oraz umożliwią sobie udział w losowaniu gadżetów od partnerów zawodów, a w tym roku jest ich naprawdę sporo!

Nagrody przygotowali:
Columbia Sportswear
Climb On! Polska
Evrēe
grimpi
Heartbeat
Hydro Flask
Milo of climbing
redPoint.pl
Sante
Trafo Base Camp

Sprzętowo zawody wesprze:
Solid

A o oprawę w trakcie i wspomnienia z wydarzenia zadbają:
Gosia Goga Krita Machnikowska
Szymon Aksienionek
Skrzat Produkcja

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
Climb.pl
Radio Kampus

Serdecznie zapraszamy i zaczynamy odliczanie!
  • 1 KOMENTARZ

    1. Na zachodzie takie rzeczy by nie przeszły bo zaraz ktoś by się rzucił że to dyskryminacja mężczyzn :) Nie wiem nawet czy w tych czasach robienie czegoś wyłącznie dla danej płci jest w ogole legalne. :D

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here