Dziesięć najładniejszych dróg na Jurze według Kuby Rozbickiego

2

9. Łowca Dziurek Podlesice VI.5+

Trochę niedoceniona droga, stara i zapomniana. Urodę Dziurek psuje trochę półka, ale same ruchy to majstersztyk wspinaczki w naszych skałkach. Dobre chwyty, przestrzeń, powietrze pod nogami i eleganckie złożenia ciała to niewątpliwie argumenty, które powinny przekonać kolejnych śmiałków chcących zakosztować wertykalnej ekstazy na tej skałce.

Tyrannosaurus Rex fot. Darek Król
Tyrannosaurus Rex fot. Darek Król

10. Myśliwi z Jurgowa Rzędkowice VI.2+

Myśląc o wzorcu stopnia VI.2+ od razu pojawia się w głowie ta droga. „Myśliwi” to piękna wspinaczka po dobrych dziurach, techniczne rozstawianie na nogach, można łapać „no handy” w miejscach zupełnie niespodziewanych. Otoczenie skał w pobliżu Turni Lechwora to miejsce szczególne. Samo bycie w tym miejscu to jakby spotkać wszystkich tuzów polskiego wspinania, to powrót do przeszłości i historii.

Zapraszam na Jurę!

Łowca Dziurek fot. Darek Król.
Łowca Dziurek fot. Darek Król. • 2 KOMENTARZE

  1. Fajne zestawienie, kilka dróg które się wcześniej nie pojawiały w poprzednich odsłonach. Ja bym nie polecał Strzału w Dziesiątkę na pierwsze 6.4, chyba żeby kogoś zniechęcić do tego stopnia. Potworny wyślizg powoduje, że dochodząc do cruxa nie ma już z czego pociągnąć, jeżeli nie ma się odpowiedniego zapasu a takowego nie będzie mieć większość ludzi bez 6.4 na koncie.

   p.s. już wiem skąd taki wyślizg na rysie babińskiego, jak są ludzie, którzy prowadza ją kilkadziesiąt razy ;)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here