Ocun Testing Tour odwiedza kolejne ścianki!

0

13 ścianek, 800 fanów wspinaczki, którzy skorzystali z możliwości przetestowania nowego sprzętu i podzielili się swoimi opiniami – tak pokrótce opisać można przebieg poprzedniego Ocun Testing Tour. Obecnie trwa kolejna edycja największej wspinaczkowej imprezy w Polsce. 

Idea, jaka przyświeca czeskiemu producentowi sprzętu do wspinaczki, jest prosta i sprowadzić ją można do hasła: „Powspinaj, przetestuj, wyraź swoją opinię.” O tym, że formuła zaproponowana jeszcze przez firmę Rock Pillars (którą kontynuuje Ocun), sprawdza się w praktyce, świadczy zainteresowanie, jakim cieszyły się poprzednie edycje. Tej zimy może być jeszcze lepiej! Impreza nabiera, bowiem, coraz większego rozmachu, a w obecnym cyklu na fanów wspinaczki czeka aż 15 ścianek, rozsianych po różnych częściach Polski: od Krakowa po Poznań i od Gdańska po Bielsko-Białą. Ocun Testing Tour zaczął się 13 grudnia – właśnie w Grodzie Kraka – i potrwa do 9 lutego, kiedy to uczestnicy akcji spotkają się na ściance w Katowicach. W sezonie 2016/2017 w sumie testowanych będzie 5 modeli obuwia, stworzonego z myślą o wspinaczach posiadających różne doświadczenie.

Początkujących i średniozaawansowanych łojantów zainteresować powinien model Strike QC. Wyróżnikiem tych butów jest prosta, a przez to niezawodna i wytrzymała konstrukcja. Model, o którym mowa, gwarantuje komfort, rzadko spotykany w tej kategorii, co jest niezwykle ważne dla osób będących gdzieś na początku przygody ze wspinaczką.

Dla fanów bulderówek i bulderów o nieco większym doświadczeniu czeska firma przygotowała produkty z rodziny OXI. Łojanci, którzy pojawią się na Ocun Testing Tour, będą mogli na własnej skórze przekonać się, jakie „czucie” zapewniają modele OXI QC, OXI LU i OXI LADY, czy przetestować zalety praktycznego i szybkiego systemu mocowania Quick Closure (QC), opartego na wytrzymałym rzepie Velcro.

Poszukiwacze rozwiązań opartych na najbardziej zaawansowanej technice, podczas Ocun Testing Tour będą mogli wypróbować buty z osławionej serii OZONE QC – uchodzące za wyjątkowo skuteczną „broń” w walce z grawitacją

Dobra zabawa uczestników spotkań i możliwość wypróbowania sprzętu przed zakupem to nie wszystko! Czeski producent w ten sposób szuka nowych inspiracji. Co ważne, opinie osób biorących udział w testach są wnikliwie analizowane, by później posłużyć projektantom, pracującym nad nowymi wersjami butów. Dzięki temu następne modele mają być jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb miłośników ścianek. Cykl Ocun Testing Tour stanowi, tym samym, świetne połączenie tego co przyjemne z tym co pożyteczne.

plakat_ott_16-17
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here