Poprawna technika zwisania na chwytotablicy

0
  1. Ramiona

Kolejny błędem jest wewnętrzna rotacja ramion. Wspinacze są znani z barków skierowanych do środka. Wewnętrzna rotacja barków skutkuje zwróceniem łokci na zewnątrz i mocnym napięciem kapturów. To wszystko powoduje nienaturalne ułożenie głowy kości ramiennej w stawie i grozi kontuzją.

Rotacja wewnętrzna ramion

Dopóki stoimy nieruchomo, nic złego nie powinno się stać, jednak jeśli tak zrotowane barki obciążymy, np. poprzez zawiśnięcie na drążku, wyciskanie sztangi nad głowę, albo łapanie bańki z wylotem nóg, łatwo możemy doprowadzić do kontuzji.

Poprawnie ułożone barki powinny być otwarte, skierowane na boki, nie podciągane kapturami do góry. Gdy opuścimy ramiona wzdłuż ciała, kciuki powinny wskazywać do przodu. Wewnętrzna część dłoni powinna stykać się z zewnętrzną częścią uda. Łokcie kierujemy za siebie. W ten sposób nie tylko przestaniemy przypominać goryla na sterydach, ale również ustawimy ramiona w zdrowej pozycji.

Przeniesienie tego ustawienia na zwis jest łatwiejsze niż się wydaje. Jeśli interesuje nas poprawna technika zwisania na chwytotablicy,  skupmy się na łokciach i dołach pachowych, zwisając pamiętajmy o kierowaniu ich przed siebie a nie na boki.

Dalszą część artykułu znajdziecie tutaj >>

 
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here