PUCHAR ŚWIATA W BOULDERINGU – MEIRINGEN, 7-8 kwietnia

0

Pachnąca i sucha skała zachęca do rozpoczęcia kolejnego sezonu. Część z nas jednak jeszcze jedną nogą stoi na panelu, a inni go w ogóle opuszczać nie chcą. Wszystkich amatorów boulderowych zmagań zachęcamy do śledzenia najważniejszych wydarzeń wspinaczkowych 2017 roku.

Już w najbliższy piątek (7 kwietnia), w szwajcarskim Meiringen, rozpoczynają się kwalifikacje do pierwszego w tym roku Pucharu Świata w boulderingu.

Podczas zawodów zmierzą się zawodnicy z całego świata: Europy, Kanady, Japonii, Korei czy USA.

Oczywiście nie zabraknie gwiazd sportu, posiadaczy żelaznego bicepsa.

W eliminiacjach pań zobaczymy m.in. Petrę Klingler – zeszłoroczną mistrzynię świata, Shaunę Coxsey, wracającą do formy po kontuzji ramienia, wschodzącą gwiazdę Miho Nonaka czy królową boulderingu Akiyo Noguchi.

Wśród panów wystąpi czarny koń poprzedniego sezonu – Tomoa Narasaki, 20 letni Japończyk, który „odebrał” Adamowi Ondrze tytuł mistrza świata, jego nieco starszy kolega z zespołu, drugi w kwalifikacji generalnej Kokoro Fuji, czy jeden z najlepszych rosyjskich bulderowców, Aleksei Rubtsov. Oprócz pierwszej trójki na pewno pojawią się inni super mocarze: Jan Hojer, Sean McColl, czy Jongwon Chon.

Nie zabraknie również reprezentantów Polski. Do Szwajcarii pojedzie Andrzej Mecherzyński-Wiktor i Katarzyna Ekwińska.

Zmagania naszych zawodników będzie można oglądać na żywo na oficjalnej stronie IFSC:

http://www.ifsc-climbing.org/index.php/component/ifsc/?view=event&WetId=6158

A na razie dzielimy się krótką zajawką:
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here