TryTool 2017 nadchodzi!

0

Integracja, zabawa, nauka i rywalizacja. Te cztery przymiotniki określają ideę krakowskiego TryTool. Także w 2017 roku odbywająca się od 7 lat impreza kładzie akcent przede wszystkim na spotkanie środowiska wspinaczkowego i przybliżenie zimowej działalności w górach tym, którzy zaczynają lub chcą zacząć. Będą więc zawody, prezentacje, warsztaty i mnóstwo inspirujących spotkań. TryTool może sprawić, że od następnej jesieni nie będziecie mogli doczekać się zimy!

Spotkanie rozpoczyna się już o godz. 8.30 4 lutego na krakowskim Zakrzówku, mekce sprzętowego wspinania (drytoolingu). Czego można się spodziewać po tegorocznej edycji?


Zawody drużynowe i indywidualne

Znakiem rozpoznawczym TryTool są zawody drytoolingowe. W kategorii drużynowej zespoły rywalizują między sobą liczbą przejść i ich trudnością. W kategorii indywidualnej wspinanie odbywa się na wędkę. Jak to z wędkami bywa – jest tu haczyk: trzeba zadeklarować z jakim dodatkowy ciężarem uda nam się pokonać drogę.

Porozmawiaj z ekspertem

Równolegle z zawodami rozpoczynają się bloki edukacyjne i treningowe. Zaczynających przygodę zimą w górach zapewne zainteresują rady bardziej doświadczonych, a więc:
● Jaki sprzęt jest konieczny do wspinaczki zimowej. Standardy i nowinki. Będzie można dotknąć i przymierzyć raki i czekany alpejskie, czekany techniczne. Zaprezentowany będzie również sprzęt asekuracyjny, używany podczas wspinaczki zimowej.
● Pakowanie plecaka to niby oczywista rzecz. W zimie jednak lista sprzętu, który może się przydać rośnie, więc jak się spakować żeby mieć wszystko, co niezbędne, ale nie nosić na plecach 20 kg? Instruktorzy i wspinacze podzielą się wiedzą i doświadczeniem co jest potrzebne (a co nie!) na ambitniejszy trekking w zimie, a co na wspinaczkę. Co ubrać, co jeść i pić.
● Turystyka zimowa to wyzwanie. Przydadzą się patenty dotyczące wyboru sprzętu, jak klarować i skracać linę, jak zakładać podstawową asekurację itp.
● Narciarstwo wysokogórskie (skituring) uważane jest za naturalny sposób poruszania się zimą w górach. Program imprezy został rozszerzony o prezentację skituringu, zarówno dla tych, dla których narciarstwo stanie się celem samym w sobie jak i dla tych, którzy na nartach zamierzają docierać pod ścianę wspinaczkową. Jaki sprzęt więc wybrać, jak i gdzie stawiać pierwsze skiturowe kroki?
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here