Wspinaczkowy rachunek sumienia

0

Czas świąt i przełom kolejnych lat jest zawsze dobrą okazją do podsumowania mijającego roku, zadumy nad samym sobą, swoim postępowaniem, błędami kolegów i rzeczami które chcemy zmienić w nadchodzącym nowym roku. Z tego właśnie powodu chcielibyśmy, abyście trochę tak pół żartem, pół serio, przypomnieli sobie swoje wypady w skały, przewertowali przejścia kolegów, popatrzyli w swoje kajety i odpowiadając na kilka prostych pytań, zobaczyli jak wypada Wasz wspinaczkowy rachunek sumienia ;) 

1/9. Jak wygląda Twoje przygotowanie pod próbę onsight?

1) Rozmawiasz na temat tej drogi wyłącznie z mamą, tatą oraz z osobami, które nie mają o niej zielonego pojęcia. Nie podglądasz innych wspinaczy na tej drodze przez słoneczne okulary, nie oglądasz filmów w internecie, nie szukasz zdjęć z prowadzeń innych osób. (5 pkt.)

2) Dopuszczasz możliwość wcześniejszej asekuracji partnera na tej drodze, ale pod warunkiem, że asekurujacy nieustannie kontroluje wzrokiem stan nabicia swoich łydek po ostatniej wstawce. Dopuszczasz możliwość zadawania pytań typu: Czy ta droga jest pode mnie? (3 pkt.)

3) Uznajesz za normalne wcześniejsze czytanie wskazówek w topo („uważaj na crux przy trzecim ringu!”), pozwalasz sobie na internetowe podglądanie, ogladanie drogi z innych, sąsiednich dróg, czy w końcu uznajesz, że system malowanych kresek i kropek na skale ma zastosowanie głównie w tym stylu. (1 pkt.)

Na ile sobie pozwalasz sobie przed próbą OS?
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here