Wspinaczkowy rachunek sumienia

0

5/9. Wspinacza poznaje się po tym jak kończy… Stanowisko wisi 0,5 pod krawędzią skały. Co robisz?

1) Stanowisko nie oznacza końca drogi. Wspinamy się po skale i kończymy na trawach/ klamach/w terenie rolniczym w którym prawdopodobieństwo odpalenia < 1 : 700 000 (= szansie oberwania meteorytem). Tak więc dochodzisz do stanowiska i trzymając się traw ponad nim wpinasz się liną i pokazując zapas oraz zimną krew partnerowi – spokojnie prosisz o blok. (5 pkt.)

2) Stanowisko oznacza koniec drogi, nawet jeżeli jest poniżej krawędzi skały. Tak więc wpinasz się w stanowisko, gdy ono tylko znajdzie się Twoim zasięgu. Zanim ucichnie dźwięk zamykającego się karabinka w stanowiskowym ekspresie – Ty wisisz już na bloku, bez względu na komfort wpinkowej pozycji czy konieczność ewentualnych dodatkowych ruchów potrzebnych aby osiągnąć teren rolniczy. (3 pkt.)

3) Wpinka w stanowisko kończy drogę. Jeżeli uważasz że stanowisko zostało wbite wybitnie za wysoko jak na Twoje 176 centymetrów wzrostu – pozwalasz sobie na swobodne przedłużenie tej wpinki o pętle, taśmę lub maksymalnie 6 ekspresów. (1 pkt.)

Czasem przy stanowisku odgrywa się kluczowy akt drogi. • 1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułPodsumowanie sezonu Adama Karpierza
  Następny artykułTop 10 wspinaczkowych lotów 2016
  Wspózałożyciel portalu Climb.pl, aktywny wspinacz z ponad 17-letnim doświadczeniem w skałach i Tatrach, instruktor wspinaczki sportowej, miłośnik Frankenjury i wyszukanych szemranek.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here