Wystartował Klub Wspinaczkowy Kielce!

4

Dzieje się w Kielcach! Pierwsza w mieście komercyjna ściana wspinaczkowa (o której możecie przeczytać Tutaj) poruszyła lokalną społeczność i tak powstał Klub Wspinaczkowy Kielce zrzeszony w PZA.

Wraz z nadejściem wiosny w Kielcach kiełkują kolejne inicjatywy wspinaczkowe.
Z początkiem marca rozpoczął działalność Klub Wspinaczkowy Kielce. Organizacja chce zrzeszać aktywnych pasjonatów wspinaczki z regionu i wspierać ich w rozwoju w tej dziedzinie. W planach są szkolenia, warsztaty, kursy oraz wyjazdy integracyjne.
Aby dołączyć do klubu wystarczy wypełnić deklaracje członkowską dostępną na fb @kwkielce
 • 4 KOMENTARZE

  1. Warto zapoznać się z historią wspinaczkowo-speleologiczną naszego miasta- regionu przed podaniem podobnych informacji.
   Gwoli ścisłości Kielce wspinaczkowo rozwijają się od 1977r. za sprawą Speleoklubu Świetokrzyskiego w Kielcach w 2004 r. część członków w/w klubu założyła Świętokrzyski Klub Alpinistyczny, który to zrzesza większość wspinaczy z naszego regionu. KW jest więc tylko kolejnym stowarzyszeniem w naszym województwie zrzeszającym osoby zainteresowane wspinaczką.

  2. „Wraz z nadejściem wiosny Kielce dołączają do miast wspinaczkowych na mapie Polski.” – to brzmi tak jakby wspinaczka w Kielcach była nowością, tymczasem lokalne środowisko istnieje od lat za sprawą Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego (notabene którego założycielki KW Kielce są wieloletnimi członkiniami). To tak gwoli ścisłości :)

  3. Pisanie, że wraz z nadejściem wiosny i powstaniem KW Kielce Kielce dołączyły do miast wspinaczkowych jest dużym nadużyciem. W mieście od 2004 roku działa Świętokrzyski Klub Alpinistyczny zrzeszony w strukturach PZA, który na dzień dzisiejszy zrzesza ok 150 osób i tworzy kieleckie środowisko. Dzięki staraniom klubu w odległości do 25 km od miasta mamy 6 ogródków wspinaczkowych (pod opieką ŚKA) oferujących wspinanie w przedziale III-VI.5, jeden z nielicznych w Polsce rejonów drytoolowych, klubową pakernie (jedna z największych niekomercyjnych bulderowni w Polsce), coroczną akcję „zróbmy sobie loda” w czasie której członkowie ŚKA tworzą na terenie Kielc jeden z największych w Polsce lodospadów czy zawody bulderowe Drewniana Klama. Nie wspominając o innych cyklicznych wydarzeniach t.j. warsztaty, klubowe kursy i wyjazdy można spokojnie stwierdzić, że Kielce są miastem gdzie wspinanie istnieje i rozwija się bardzo prężnie od wielu lat.
   Moim zdaniem rzetelność dziennikarska wymaga zaznajomienia się ze stanem faktycznym przed publikacją materiału.
   Piotr Czyż – Sekretarz ŚKA

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here