Zawody STODOŁA OPEN Sokoliki

0

W sobotę 15 września roku obecnego w Sokolikach zostaną rozegrane zawody wspinaczkowe STODOŁA OPEN.

Nazwa zawodów nawiązuje do BULDEROWNI STODOŁA, która powstała w Trzcińsku przy 9UPcampie (Paweł „Benek” Behnke) i Szkole Wspinania WspinART (Mateusz „Zwierzu” Jabłoński), a zawody będą jednocześnie jej oficjalnym otwarciem.
Ma to być przede wszystkim wydarzenie towarzyskie, cykliczne (co rok), rozgrywane w luźnej towarzyskiej atmosferze. Mamy nadzieję, że wyjątkowy charakter zawodów, dzielący je na część skalną i część panelową, spotka się z pozytywnym odbiorem startujących.
Na stronce facebookowej @BulderowniaStodola znajdziecie więcej newsów. Poniżej też parę info.

Zapraszamy serdecznie
Benek i Zwierzu

Oto więcej szczegółów odnośnie założeń organizacyjnych i zasad obowiązujących na zawodach STODOŁA OPEN:

1. Pierwsze punkty zawodnik otrzymuje za ilość kilometrów, które musiał przejechać z domu do San Fran Trzcińska. 100km = 1 pkt.
2. Zgłoszenia wraz z opłatą startową w wysokości 20 zł dokonujemy w dniu zawodów w godz. 8.30 – 9.00 na 9UPcampie.
3. Zawodnik podpisuje oświadczenie o stanie zdrowia, świadomości o niebezpieczeństwach wynikających ze wspinaczki, otrzymuje kartę startową z wypisanymi propozycjami dróg do zrobienia oraz pakiet startowy w postaci wody, banana i wafla.
4. Odprawa o 9.15 obowiązkowa.
5. Wyjście w skały 9.30.
6. Wspinamy się w godzinach 10-16, a ci zawodnicy którzy przejdą minimum VI.4 mogą wspinać się godzinę dłużej (do 17).
7. Droga rozpoczęta w tym czasie może zostać dokończona po przekroczeniu limitu czasowego.
8. Zawodnik próbuje zrobić jak najwięcej dróg (wspinamy się po drogach sportowych, czyli w pełni ubezpieczonych), po 1 z każdej wyceny licząc od V (dalej VI,VI ,VI,1… VI.7), grupy dróg z każdej wyceny znajdują się na karcie startowej. Wspinamy się tylko po drogach z listy. Czyste przejście każdej drogi daje 10 punktów. OS na drodze to dodatkowe 2 punkty. Wśród dróg na liście znajdują się drogi wyróżnione. Za przejście każdej z nich zawodnik otrzymuje 1 dodatkowy punkt (są to drogi wymagające w swojej wycenie).
9. Nie ważne w jakiej kolejności drogi zostaną pokonane, ale w rezultacie na fajrant wykaz przejść ma być kompletny, czyli od V do najtrudniejszej drogi powinna być zachowana ciągłość wzrastających wycen (można rozgrzać się na VI i VI , potem zaatakować swojego maksa, np. VI.3, potem zrobić VI.2 , VI.2, odpocząc robiąc V i dorobić Vi.1 i VI.1 , jednakże jeżeli nie zrobimy VI.1 to do końcowego wyniku będzie nam się liczyła cyfra połączona z V ciągiem, czyli VI.1, uffff… :) ).
10. Klasyfikacja jest indywidualna, można ale nie trzeba się wspinać z innym zawodnikiem (można mieć swój najlepszy samobieżny przyrząd asekuracyjny ;) ).
11. Zwrot kart startowych do sklasyfikowania odbywa się na 9UPcampie do godziny 16:45 lub 17:45 jeśli z racji pokonanych trudności zawodnik wspina się o godzinę dłużej.
12. Ogłoszenie wyników godz.18:15.
13. 5 najlepszych dziewczyn i 5 facetów wchodzi do finału, który zostanie rozegrany w STODOLE.
14. Rozpoczęcie finałów o godz. 19:15.
15. Forma i zasady finałów zostanie przedstawiona finalistom na odprawie o godz.18.45.
16. Przed finałami prelekcja wspinacza, fotografa i podróżnika Krzysztofa „Długiego” Siwy, a po finałach muza, ognicho i czapa!
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here