Towarzyskie Zawody Wspinaczkowe STODOŁA OPEN 7.09.2019

0
Zgodnie z ubiegłorocznym przyrzeczeniem ogłaszamy, że Towarzyskie Zawody Wspinaczkowe „Stodoła Open” doczekają się swojej drugiej odsłony. W sobotę 7 września 2019 roku odbędzie się wspólna rywalizacja i zabawa na skalnych turniach Gór Sokolich i na 9UPcamp-ie w Trzcińsku. Uznaliśmy, że ubiegłoroczna formuła jeszcze się nie wyczerpała, a wprowadzone w niej małe poprawki sprawią, że zabawa będzie pyszna.
Rozrasta się nam też grupa sponsorów, którzy zobaczyli, że jednak się dzieje i widzą sens w wspieraniu tego typu inicjatywy. W tym roku, do zeszłorocznego sponsora Sklepu Górskiego „Taternik” z Poznania, dołączył Sklep Górski „Vertical” z Jeleniej Góry. 
 
A oto zasady i założenia zawodów: 
1. Pierwsze punkty zawodnik otrzymuje za ilość kilometrów, które musiał przejechać z domu do San Fran Trzcińska. 100km = 1 pkt. 
2. Zgłoszenia wraz z opłatą startową w wysokości 20 zł dokonujemy w dniu zawodów w godz. 8.30 – 9.00 na 9UPcampie. 
3. Zawodnik podpisuje oświadczenie o stanie zdrowia, świadomości o niebezpieczeństwach wynikających ze wspinaczki, otrzymuje kartę startową z wypisanymi propozycjami dróg do zrobienia oraz pakiet startowy w postaci wody, banana i wafla. 
4. Odprawa o 9.15 obowiązkowa. 
5. Wyjście w skały 9.30. 
6. Wspinamy się w godzinach 10-16, a ci zawodnicy którzy przejdą minimum VI.4 mogą wspinać się godzinę dłużej (do 17). 
7. Droga rozpoczęta w tym czasie może zostać dokończona po przekroczeniu limitu czasowego. 
8. Zawodnik próbuje zrobić,w stylu co najmniej PP, jak najwięcej dróg (sportowych – w pełni ubezpieczonych), po 1 z każdej wyceny licząc od V (dalej V+,VI,VI+,VI,1… VI.7), grupy dróg z każdej wyceny znajdują się na karcie startowej. Wspinamy się tylko po drogach z listy. Czyste przejście każdej drogi daje 10 punktów. OS na drodze to dodatkowe 2 punkty. Wśród dróg na liście znajdują się drogi wyróżnione. Za przejście każdej z nich zawodnik otrzymuje 1 dodatkowy punkt (są to drogi wymagające w swojej wycenie). 
9. Nie ważne w jakiej kolejności drogi zostaną pokonane, ale w rezultacie na fajrant wykaz przejść ma być kompletny, czyli od V do najtrudniejszej drogi powinna być zachowana ciągłość wzrastających wycen (można rozgrzać się na VI i VI+, potem zaatakować swojego maksa, np. VI.3, potem zrobić VI.2+, VI.2, odpocząć robiąc V+ i dorobić Vi.1 i VI.1+, jednakże jeżeli nie zrobimy VI.1+ to do końcowego wyniku będzie nam się liczyła cyfra połączona z V+ ciągiem, czyli VI.1, uffff… :) 
10. Klasyfikacja jest indywidualna, można ale nie trzeba się wspinać z innym zawodnikiem (można mieć swój najlepszy samobieżny przyrząd asekuracyjny). 
11. Zwrot kart startowych do sklasyfikowania odbywa się na 9UPcampie do godziny 16:45 lub 17:45 jeśli z racji pokonanych trudności zawodnik wspina się o godzinę dłużej. 
12. Ogłoszenie wyników godz.18:00. 
13. 5 najlepszych dziewczyn i 5 facetów wchodzi do finału, który zostanie rozegrany w Bulderowni STODOŁA. 
14. Rozpoczęcie finałów o godz. 19:00. 
15. Forma i zasady finałów zostanie przedstawiona finalistom na odprawie o godz.18.30. 
16. Przed finałami slajdowicho „Jak dawniej w Sokołach bywało” podróżnika i wspinacza Krzysztofa „Długiego” Siwy, a po finałach muza, ognicho i czapa! 
 
Przygotowania i inne ciekawostki związane z Zawodami można śledzić na: https://pl-pl.facebook.com/BulderowniaStodola/ 
 
Pozdrowienia dla wszystkich wspinaczy! 
Benek i Zwierz 
 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here