The Accident (Kinga Ociepka)

Film from the accident on the Climbing World Cup in Barcelona 2009. The belayer made a horrible mistake and my sister broke her bone in the wrist.

Montaż z wypadku na Pucharze Swiata w BArcelonie 2009. Asekurant popełnił straszny błąd i moja siostra złamała nadgarstek.

Konrad Ociepka

Music/Muzyka: Clint Mansell – Aeternal; Requiem for a Dream OST Remixed

butcher: Konradzie…tak oglądamy ten film i dyskutujemy…Kinga pominęła w sumie obowiązkową wpinkę czy nie ?

konrad: Nie, nie ominęła obowiązkowej wpinki. W przepisach jest napisane, że routesetterzy mają obowiązek zaznaczenia ostatniego chwytu, z którego trzeba zrobić wpinkę. Przed startem kobiet, na linii o bardzo podobnym przebiegu mężczyźni wpinali się do tej samej wpinki dopiero ze struktury, do której strzelała Kinga. Po starcie Kingi podobno jeszcze co najmniej jedna kobieta wpinała się stamtąd. Oczywiście nie było żadnych podstaw do dyskwalifikacji.

Ja nie dziwię się routesetterom – mogli zaznaczyć ten chwyt, ale nie musieli. W końcu lot nie przedstawiał żadnych trudności w wyłapaniu, przy podstawowej umiejętności asekuracji.
 • Zobacz inne

  3 KOMENTARZE

  1. zdecydowanie jest cos nie tak z asekuracją, w sumie od ostatniego ekspresu widac ze jest wyciagniete z 1,5 metra liny(dlatego uwazam ze to nie ma nic wspólnego z wpinką), a jaki miała długi lot…

  2. dobrze, że jest komentarz na dole, bo sporo wyjaśnia, i to że gri gri jest ch***owe to też nie podlega wątpliwości – ale mogła się wpiąć Kinga. Zapas był ;]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here