Trening wspinaczkowy dla początkujących

Wielu z nas marzy o tym, aby spróbować wspinaczki. Jednak cześć z nas obawia się, że sport ten jest zbyt niebezpieczny i ekstremalny oraz tego, że wymaga on doskonałej kondycji fizycznej. W rzeczywistości, najważniejsza jest dobra technika, dzięki której nawet osoby słabsze fizycznie mają szansę prawdziwie pokochać ten sport. Mitem jest to, że przed spróbowaniem wspinaczki należy wiele godzin spędzić na siłowni. I choć może zabrzmi to jak truizm, najlepszym treningiem dla osób, które chcą się wspinać, jest trening wspinaczkowy.

Trening wspinaczkowy dla początkujących i zaawansowanych – poradnik Climb.pl

Istnieje wiele odmian treningu wspinaczkowego: trening wytrzymałości, trening siły itp. Najlepsze rezultaty osoby początkujące mogą osiągnąć ćwicząc wspinanie na ściankach wspinaczkowych oraz pracując nad polepszeniem swojej ogólnej sprawnosci fizycznej.Pomocne są sporty aerobowe tj. pływanie, bieganie czy jazda na rowerze, dzięki którym zwiększa się wydolność organizmu a nasze serce i układ krążenia przystosowują się do aktywności ruchowej. Z kolei dla poprawy samej techniki wspianiania, szczególnie ważne jest podciąganie na drążku oraz ćwiczenia rozciągające. Warto pracować także nad balansem ciała, czyli takim przenoszeniem środka ciężkości, który pozwoli nam utrzymać równowagę podczas wspinania.

Trening wspinaczkowy na chwytotablicy Fot. Heartbeat
Trening wspinaczkowy na chwytotablicy Fot. Heartbeat

Wszystkie te umiejętności można ćwiczyć na różnego rodzaju kursach wspinaczkowych. Najbardziej opłacalne finasowo jest wykupienie długookresowego karnetu na ściankę wspinaczkową bądź wyspecjalizowany trening wspinaczkowy. Dobrą opcją jest również skorzystanie z promocji serwisów zakupów grupowych np. Groupon.pl. Można tam znaleźć oferty z rabatem na różnego rodzaju sporty i zajęcia rekreacyjne m.in. zajęcia fitnessu, sporty wodne oraz wspinaczkę. Z zakresu wspinaczki serwis oferuje kursy wspinaczkowe, wspinaczkę górską, ściankową oraz po budynku.

Zapraszamy do lektury poradnika dotyczcącego treningu wspinaczkowego dla poczatkujących i zaawansowanych wspinaczy.
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here