Sokoliki

Jest to niezwykle malowniczy rejon, położony w otoczeniu niewysokich, ale za to niezwykle widokowych i urokliwych wzgórz Rudaw Janowickich. Znajduje się on około
8 kilometrów od centrum Jeleniej Góry. Granitowe ostańce są zgromadzone na wzgórzach Sokolik (642m.n.p.m.) i Krzyżna Góra (654m.n.p.m.), co czyni te miejsce wyjątkowo pięknym, gdzie mroki tamtejszych lasów, co chwile rozwierają strzeliste, smukłe iglice i maczugi skalne.
Rejon ten oferuje całą gamę różnorodnych dróg wspinaczkowych, w zależności od reprezentowanego przez nas poziomu. Każdy znajdzie z pewnością tam coś dla siebie. Możemy tam znaleźć drogi dla początkujących jak i dla wspinaczy spod znaku francuskiej 8. To samo odnosi się do asekuracji, gdyż zarówno miłośnik klinowania kostek, jak i ten co w skały zabiera tylko komplet ekspresów, będzie miał tam szansę zasmakowania sokolickiego granitu, którego najważniejszym i unikalnym atutem jest jego tarcie… Jurajczycy z pewnością to docenią…

Sokoliki
Sokoliki (www.sudety.it, autor: Górski)

Najważniejsze grupy skalne:

– G. Zipserowej
– G. Sukiennic
– G. Solarium
– G. Jastrzębca
– G. Sokolika
– G. Lamy
– G. Jastrzębiej
– G. Krzyżne
– G. Husyckich

NOCLEGI:
Jeżeli chodzi o możliwości noclegu to są one dosyć szerokie i urozmaicone. Mamy do wyboru:

Tabor „Pod Krzywą”, niezwykle miła atmosfera, oblegane przede wszystkim przez wspinaczy, 15 min. piechotą od skał.

Na polu znajdują się:
– 2 prysznice w tym jeden z ciepła woda (za dodatkową dopłatą)
– 4 kibelki+ pisuar w postaci rynny
– 8 kranów z zimną wodą
– mały sklepik ze sprzętem (sprzęt tańszy niż w sklepie w Jeleniej Górze)
– sklepik ze słodyczami, piwem, kiełbaskami, grzanym winem, chlebem, papierosami itp. (ceny typowe dla sklepu oddalonego od zwykłego spożywczego o 20 min. spacerku z górki i z powrotem)
– dwie wiaty na deszczowe dni, w tym jedna z czymś w rodzaju grila
– zrzutnia do treningu asekuracji zazwyczaj wykorzystywana przez kursy (jest trochę schowana w lesie)
– darmowa woda pitna (kran znajduje się w lesie obok zrzutni)
Jeżeli chodzi o ceny to jest to najlepszy wariant dla ekonomicznych wspinaczy.

Pole namiotowe 9UP w Trzcińsku -> Sokoliki.net

• Schronisko „Szwajcarka” w miejscowości Karpniki (istnieje możliwość rozbicia tam namiotu), rezerwacja by email: szwajcarka@gory.com.pl, telefon (075)75-35-283,

• Spory wybór prywatnych kwater w Trzcińsku.

Sokolik
Sokoliki (www.spokojest.pl)

Dojazd:
Najlepiej pociągiem do Trzcińska, skąd piechotką szlakiem turystycznym na wzgórze Sokolik, lub samochodem bezpośrednio do wybranego campu, skąd mamy dużo ścieżek dojściowych pod wybrane skały.

Krzywa Turnia
Krzywa Turnia (www.kwiatek.art.pl)
 • 3 KOMENTARZE

  1. Sokoliki topo nie istnieje :) Nie kojarzę pisuarów w postaci rynny, za to takie zwykłe jak najbardziej. A prysznic jak prysznic – nic nie trzeba dodatkowo płacić, po prostu ciepła woda jest rano i wieczorem :)

   • Topo wywalone, nie jesteśmy na bieżąco z miejscówka niestety. Jakby ktoś chciał pomóc z nowym opisem to chętnie przyjmiemy pomoc :) Co do prysznicy – to kiedyś tak było, ale nie widzę tego nigdzie w tekście ? :)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here