Marmot Sylvie Lady – czy to dobry wybór?

Gdy mówimy o zapotrywaniu się w odpowiednie odzienie outdorowe, pierwsze co nam przychodzi na myśl to odpowiednie obuwie oraz kurtka, najlepiej zaopatrzone w membranę Gore-tex, oraz ciepły polar lub odpowiednia kurtka puchowa. Ale czy to wszystko co jest nam potrzebne do zachowania odpowiedniej termiki ciała? I czy w pełni sprosta zadaniu? I tak i nie.

Oczywiście wszelkiego rodzaju odzież wierzchnia, wyposażona w odpowiednie membrany uniemożliwi wnikanie wilgoci pod ubranie i ochroni przed wiatrem, jednak aby móc w pełni skorzystać z jej właściwości dotyczących odprowadzania wilgoci z naszego ciała na zewnątrz, musimy się zastanowić także nad odpowiednim doborem pozostałych warstw odzieży. I tutaj wchodzimy w bardzo szeroką grupę bluz, spodni i blielizny termoaktywnej – bardzo często niewłaściwie pomijanej.

Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy kilka egzemplarzy różnych modeli bielizny termoaktywnej, wśród których szczególną uwagę zwróciliśmy na bluzę Marmot Sylvie Lady. Dlaczego? Urzekła nas bardzo ciekawa gama wzorów, kolorystyka, dopasowanie do kobiecej figury i, jak się później okazało, wyborne właściwości termiczne i trwałość materiału.

Marmot przygotowując nowe modele dedykowane dla płci pięknej bardzo się postarał i wprowadził dość dużą gamę kolorów i wzorów do wyboru, dzięki czemu nawet najbardziej wybredna kobieta powinna znaleźć tutaj coś dla siebie ;)

Bluza jest wykonana z strechowego materiału NanoWick który z jednej strony zapewnia pełną swobodę ruchów, a z drugiej nie jest „workowaty”, dzięki czemu gwarantuje również komfortowe odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. 

Kolejną zaletą zastosowanego materiału jest fakt, iż jest to materiał bardzo szybko schnący, dzięki czemu nawet po totalnym zmoczeniu bluzy (co kilkukrotnie udało się nam sprawdzić!), materiał szybko schnie i umożliwia kontynuację aktywności fizycznej.

Po kilku miesiącach użytkowania, po nieskończonej ilości prań i suszenia materiał nadal jest bardzo przyjemny w dotyku, nie zatracił swoich właściwości strechowych i jej widok nadal wywołuje poruszenie podczas przechadzania się po schronisku ;) 

Marzena Wielkoś