Ocun Testing Tour już za nami – zobaczmy jak testujący ocenili tegoroczną kolekcję butów Ocun

Coroczna impreza Ocun Testing Tour dobiegła właśnie końca. Testy czeskich butów jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ocun kontynuuje dobrą tradycję marki Rock Pillars i co roku pozwala wspinaczom wypróbować różne modele swoich butów wspinaczkowych i podzielić się opinią na ich temat. Projektanci wykorzystują później wyniki testów podczas tworzenia nowych modeli, a wspinacze nie kupują przysłowiowego kota w worku, tylko sprawdzone i dobrze dobrane buty. Testing Tour jest więc wydarzeniem korzystnym dla wszystkich i jak najbardziej potrzebnym dla rozwoju marki.

OTT02

Tegoroczny cykl obejmował 13 imprez na ściankach wspinaczkowych i boulderowniach w całej Polsce – OTT to największa tego typu impreza w kraju. Ściany, na których można było testować buty to: Reni Sport, Poziom450, Forteca, Blok Haus, Stratosfera, Gato, Elewator, Makak, Avatar, Eiger, Fabryka Mocy, Bloco i Scout. Udział w testach wzięło około 800 osób – tyle ankiet zostało wypełnionych. Ich wyniki aktualnie są analizowane i zostaną opublikowane jak tylko będzie to możliwe.

OTT11

Modele testowane podczas tegorocznej edycji, w kolejności od najprostszych do najbardziej zaawansowanych, to:

  • Crest

  • Strike

  • Pearl

  • Oxi

  • Ozone

  • Diamond

OTT04

Absolutnym hitem, i nowością na ten rok, prezentowaną przez Ocun’a z olbrzymią dumą, jest model Oxi. Ten zielono-żółty but to propozycja przede wszystkim dla osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych. Oxi to mocno asymetryczny but, wyposażony w dobrą piętę, precyzyjny czubek i dużą ilość gumy na przedzie – do podhaczania palców. Idealnie sprawdza się na baldach, wspinie w dużym przewieszeniu, a także na treningach na panelu. Większość testujących oceniała but jako wyjątkowo wygodny, bardzo precyzyjny i miękki – zapewniający dobre czucie stopni. Ocun Oxi pokaże się już w tym miesiącu w dobrych sklepach górskich.

OTT12

W testach brał również udział topowy model Ocun – mocno asymetryczny Diamond, który oprócz swoich świetnych właściwości zwracał na siebie uwagę atrakcyjną oprawą wizualną. Jest to but wyjątkowo precyzyjny i świetnie wykonany. Na testach nie zabrakło oczywiście Ozone’a – najbardziej uniwersalny i wszechstronny z kolekcji, doskonale znany but powiększa co roku grono swoich zwolenników.

OTT10

Klasyk kolekcji – Pearl – jak zawsze wygodny i dobrze dopasowany, okazuje się również butem, po który często sięgają początkujący i średnio-zaawansowani. Dwa najprostsze modele w kolekcji Ocun’a to Strike i Crest. Buty te zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na testach, ponieważ doskonale sprawdzają się na panelu, na treningach, a przede wszystkim na nieprzyzwyczajonych stopach początkujących adeptów. Są to wyjątkowo wygodne buty, które pozwalają na rozpoczęcie przygody ze wspinaniem, we względnie komfortowych warunkach (względnie, bo jak wiemy buty wspinaczkowe nigdy nie będą komfortowe, w podstawowym tego słowa znaczeniu).

OTT05

Firma Snap Outdoor, organizator Ocun Testing Tour, dziękuje wszystkim uczestnikom oraz współpracującym ścianom wspinaczkowym i sklepom. Do zobaczenia za rok!