Evolv – Bandit

Testujący: Imperator

Cena w dniu publikacji testu: 340 zł

Guma: Eco Trax

Bandit to but lekko asymetryczny o dosyć miękkiej konstrukcji, pod względem kształtu przypominający Miurę.

Evolv - Bandit profilowe
Evolv - Bandit profilowe

Bandit rewelacyjnie leży na stopie i mimo kupienia ciasnego rozmiaru, śmiało można go położyć między najwygodniejszymi butami. Do ich komfortu przyczynia się wyściółka, którą jest wyłożony w całości w środku. Całość wykonana z materiałów syntetycznych – z trwałością zobaczymy po kilku miesiącach użytkowania w aktualizacji testu pod koniec roku.

Super wygodny... Evolv - Bandit
Super wygodny... Evolv - Bandit

Kolejnym dużym atutem tego modelu jest tarcie, które sprawdza się nawet na wyślizganych stopniach. Bardzo miłym zaskoczeniem jest fakt, iż mimo miękkiej konstrukcji but ten świetnie spisuje się na krawądkach, rewelacyjnie na dziurkach, jedynie przy małych odstających stopieńkach tzw. „orzeszkach” daje mały dyskomfort.

Imperator na Znikającym Punkcie...podczas testów 'zaliczył' go 5 razy
Imperator na Znikającym Punkcie... podczas testów 'zaliczył' go 5 razy

But przeznaczony jest do wspinaczy początkujących jak i bardzo zaawansowanych, ponieważ jest to najbardziej wszechstronny but pod względem odbiorców do których jest kierowany. Jego uniwersalności nie należy kojarzyć z przysłowiem „Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego”.

Evolv pod tym względem wykonał kawał dobrej roboty i stworzył buta równającego się z najlepszymi modelami innych firm przy zachowaniu naprawdę niskiej ceny.

To jest mój Editors Choice ‚Number Two’ ! Polecam :)

To jest mój Second Editors Choice :) - Bandit
To jest mój 'Number Two' Editors Choice :) - Bandit

Dodam dla zobrazowania wartości tego modelu: jeżeli Testarossom dałem 100 pkt. to Banditom przyznaję 96 pkt. Wiązania butów przypominają system wiązania Miur, które spisują się wyśmienicie, dzięki czemu buty wiąże się szybko i sprawnie.

Bouldering na Borze - Imperator na 7B+
Bouldering na Borze - Imperator na 7B+

Jedyną poważną wadę tego buta jego szybkie zużywanie, które w znacznym stopniu rekompensuje jego wygoda oraz nieziemska przyczepność i cena. Bandit’y świetnie radzą sobie na każdego rodzaju skale. Haczenie palców i pięty jest bardzo dobre, choć ze względu na bardziej miękką gumę, ustępuje prawie niezauważalnie modelom o twardszej podeszwie.

Plusy:

 • Komfort
 • Rewelacyjne dopasowanie
 • Uniwersalność
 • Tarcie
 • Bardzo dobra praca na krawatkach, dziurkach i obłych stopniach

Minusy:

 • Szybkość zużycia
 • Lekki dyskomfort przy mikro stopniach

Ten bucik zasługuje na ‚znaczek’ Jakość/Cena, Uniwersalność i mój Editors Choice :)

Climb.pl - Jakość / Cena Climb.pl - Uniwersalność Climb.pl - Editors Choice

Bandit - propozycja godna polecenia
Bandit - propozycja godna polecenia • 4 KOMENTARZE

   • Bardzo dobrze leżą na stopie, bardzo wygodne – początkowo przymierzając w sklepie czuć ekstra stopnie.
    Problem zaczyna się przy bardziej wymagających trasach gdzie trzeba im zaufać kładąc się na ścianie, czy będąc twarzą blisko panelu. Nie raz czubek, czy guma na spodzie stopy zawiodła. W momentach gdzie jestem blisko ściany i mam zaufać butowi, że wytrzyma na małym stopniu, bądź na średniej wielkości oblaku to coraz częściej rezygnuje. Po kilku przypadkach ześlizgnięcia się z banalnego stopnia gdzie rozwaliłem rękę, piszczel, czy przytarłem kawał skóry (guma nie trzymała tarcia w miejscu gdzie dla innych butów nie był to żaden problem) zastanawiam się skąd ten zachwyt nad tym modelem.

  1. Nie używałem ich osobiście, ale macałem. Myślę że to dzisiejsza inkarnacja legendarnych Boreal Laser – mowa o modelu z przełomu lat 90/00, czarno czerwone/różowe.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here