Five Ten – Arrowhead

Tester: Imperator

Cena w dniu publikacji testu: 499zł

Guma: Stealth Onyxx

Arrowhead to buty asymetryczne o sztywnej konstrukcji, co zapewnia dobre przenoszenie ciężaru na czubek buta i nie męczy łydki. Trudniej za to dopasować (zależy od indywidualnych preferencji i kształtu stopy), potrafi uciskać bardziej jeden palec od pozostałych lub jakąś część stopy. Buty ciasne i idealne dopasowanie odkupimy komfortem noszenia, ale czego nie robi się dla wspinania:)

Profil

 

Arrowhead’y , tak jak w Testaross’y i Bandit’y w można mieć ciasno dopasowane, a mimo to  komfort wspinania nie spada. Wobec tego buty te polecałbym osobą lubiącym mniej obcisłe buty, które mimo nie podkurczonych wszystkich palców świetnie pracują na skale.

Five Ten zdążył już nas przyzwyczaić, że tarcie w jego butach jest naprawdę wysokiej jakości. But świetnie spisuje się na krawądkach i małych stopniach, nieco gorzej na małych dziurkach, ale nadal na przyzwoitym poziomie.

Jeżeli chodzi o haczenie pięty i palców to nie ma się do czego przyczepić. But bardzo dobrze leży na stopie i na pewno się nie zsunie podczas podhaczeń.

Wiązanie buta to rzepy, które są dopracowane i nie luzują się podczas wspinania. Końcówki rzepów przylegają idealnie do buta, dzięki czemu nie haczą się nigdzie podczas wykonywania ruchów i klinowania stopy.

Profil

Zużycie buta jest bardzo dobrze wyważone w stosunku do twardości i przyczepności gumy. W porównaniu do Bandita i Testarossy jest nieco gorszy, ale mimo wszystko trzymający wysoki poziom.


 

Plusy:

 • Bardzo dobra praca na małych stopniach
 • Przyczepność na dobrym poziomie

Minusy:

 • Komfort
 • Trudność dopasowania buta do stopy

Podsumowanie: But kierowany jest do średnio i bardzo zaawansowanych wspinaczy. Model ten bardzo dobrze spisuje się w granicie jak i na wapieniu.
 • 3 KOMENTARZE

  1. Dla mnie Five Ten i kilka modeli La Spotivy to mistrzostwo swiata. Mam tez znajomych ktorzy, chwala sobie Scarpy, ale osobiscie nie uzywalem. Guma w Five Tenach to kosmos. Mialem nawet kiedys model o jeden numer za duzy, a i tak dalo sie w nich wspinac – znakomite tarcie. Osobiscie Five Teny polecam wszystkim.Ich jedyna wada to to, ze ludzie o szerokich stopach nie czuja sie komfortowo, gdyz buty sa raczej waskie i raczej slabo przypasowuja sie do szerokiej stopy. Trzeba pamietac, aby przy zakupie nie kupowac butow duzo mniejszych, gdyz but nie rozciagnie sie wiecej niz o jeden do pol numera. Osobiscie polecam wszystkie rodzaje Five Ten moze, tylko sa dwa modele na ktore ludzie troche psiocza coyote i drugiego modelu nie znam nazwy, ale jest on bardzo miekko wyscielany w srodku i stopa nie ma czucia. Oczywiscie cena tych butow jest wysoka. Na dzien dzisiejsz w Europie, za dobry model to okolo 100 euro.Ja polecam te buty, sa po prostu dobre.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here