Millet – Mitake

Testujący: butcher

Cena w dniu publikacji testu:

Guma: 4points Grip

Na pierwszy rzut oka but prezentuje się całkiem fajnie. Krwisty czerwony kolor, trzy rzepy do zapinania, niestety dalej już tak dobrze nie jest. Pierwsza i najbardziej denerwująca sprawa to,że but farbuje stopę na mocny czerwony kolor. Mitake to propozycja dla tych, którzy lubią wygodę. Rzepy dobrze trzymają i nie rozpinają się podczas wspinania, co dopełnia komfortu.

Millet Mitake - profil
Millet Mitake - profil

Dopasowanie buta to kwestia kształtu stopy, a tą każdy ma inną, na mojej miałem wrażenie, że pięta jest niedopasowana i odstaje w okolicy ścięgna achillesa. Znam również opinie skrajnie, przeciwne, chwalące Mitake za bardzo dobrą piętą. Najwyraźniej jest to kwestią kształtu i dopasowania. Jedni będą zachwyceni innym będzie ściagać but tak jak mi.

Rozmiarówka może być kłopotem. Ja mam rozmiar 46 miejski i but wspinaczkowy również 46, – dopasowanie określiłbym jako „wygodnie ciasno”. Wiem jednak, że Mateusz Haładaj ma rozmiar miejski 41, a Mitake 38 – również „wygodnie ciasno”, zatem najlepiej będzie osobiście przymierzyć go na nogę zanim zakupi się go przez internet.

Millet Mitake - detal
Millet Mitake - detal

Właściwości tarciowe stoją tutaj na przyzwoitym poziomie. Zarówno w piachach jak i na wapieniu zachowywał się bardzo dobrze, niestety w granicie trochę gorzej. Praca w dziurkach jest na przyzwoitym poziomie, z krawądkami radzi sobie nie gorzej.
Podeszwa Mitake jest delikatnie asymetryczna i ze sportowym zacięciem. Ogólnie dobry but, ale ma kilka mankamentów. Raczej sprawdzi się w przewieszeniach.

Millet Mitake - design
Millet Mitake - design

Mateusz Haładaj – Czołowy polski wspinacz sportowy. Poniżej jego opinia:

Mitake to bardzo miękki but z zawiniętym do dołu czubkiem, znakomity do wspinania w dużym przewieszeniu, bardzo komfortowy i dopasowany do stopy. Guma 4points Grip daje dobre możliwości tarciowe przy zachowaniu dużej trwałości podeszwy.

Głównym problemem tego modelu jest szybkie rozbijanie się, przez co but stopniowo traci swoje właściwości. Dla osób, które lubią miękkie i wygodne buty może to nie być uciążliwe. Niestety model nie jest trwały z uwagi na zastosowaną bardzo cienką skórę bez podszewki.

– Info – Mateusz jest sponsorowany przez markę Millet, ale publikujemy tą opinię bo się z nią zgadzamy i prosiliśmy o nią – NIE jest to sugestia dystrybutora marki Millet –

Plusy:

  • Przyzwoite tarcie w wapieniu
  • Dobrze stoi na krawądkach

Minusy:

  • Średnio wygodny
  • Bardzo farbuje stopę, ponieważ brakuje podszewki
  • Według mnie – słaba pięta

Przeznaczenie: przewieszenia, piony, połóg ze względu na miękką konstrukcję.
  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here