Red Chili – Spirit VCR

Tester: butcher

Ceny w dniu publikacji testu: 240 zł

Guma: 4,5mm, autorska Red Chili RX2

Red Chili – Spirit VRC to będzie bardzo fajna propozycja dla początkujących. Wersja na rzepy jest stanowczo lepsza od wiązanej, przy czym to zupełnie inny but z wyglądu jak i z konstrukcji. Jest o wiele wygodniejszy od wersji wiązanej, jak również od innych butów z wyższej półki.

Red Chili - Spirit VCR profilowe
Red Chili - Spirit VCR profilowe

Właściwości tarciowe stoją na przyzwoitym poziomie, jednak wiele im do w tych prezentowanych przez Solutiona, Optimusa czy Ozona. Na ‚normalnych’ stopniach buty zachowują się przyzwoicie, jeśli chodzi o wyślizgane na ‚polerkę’ stopnie to „jak się trzymasz, tak stoisz” – czyli słabo. Jednak w tej cenie (aktualnie 240zł) to super deal. W granicie czy w piaskowcu but zachowują się podobnie jak w wapieniu.

butcher na VI.4+ na Okienniku w Red Chili - Spirit VRC
butcher na VI.4+ na Okienniku w Red Chili - Spirit VRC

Stoją dobrze na krawądkach, trochę gorzej w dziurkach. Pięta jest dopasowana i nie zsuwa się. But bardzo dobrze opina całą stopę, a rzepy trzymają go w wyznaczonej pozycji. Spirit VRC to dość sztywna konstrukcja i prawidłowo przenosi ciężar stopy na czubek.

Czucie stopni pozostawia wiele do życzenia – czujesz, że stoisz, ale nie bardzo czujesz na czym niestety.

Na uwagę zasługuje system ‚Impact Zone’, który redukuje siły działające przy zeskoku – testowałem – czuć amortyzację – dodatkowo usztywnia but.

Jakość wykonania wydaje się być porządna, chociaż ten parametr buta zostanie oceniony na koniec roku w aktualizacji tego testu.

Climb.pl - Jakość / Cena

Plusy:

 • Super cena
 • Uniwersalność dla początkujących
 • Wygoda
 • System amortyzacji – działa

Minusy:

 • Dostępne tylko na Allegro
 • Tarciowo średnio

Podsumowując – but dedykowany dla początkujących i średnio zaawansowanych wspinaczy. Sprawdzi się w pionach po krawądkach, w granicie, w połogiej płycie i delikatnym przewieszeniu oraz łatwiejszego boulderingu. Bardzo wygodny, nie męczy stopy, przy czym pozostaje dość sztywny. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Poniżej również tabelaryczne zestawienie rozmiarówki dla butów Red Chili dostarczone przez dystrybutora w PDF

[Nie znaleziono pliku]

 
 • 1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here