Rock Pillars – Pearl QC

Testująca: Karolina Zysk

Cena w dniu publikacji testu: 299 zł

Guma: VIBRAM XS Grip

O Pearl’ach napisano już wiele i buta chyba nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W Polsce ma już wyrobioną grupę wielbicieli i ja po tym teście zdecydowanie zapisuję się do ich fanklubu.

Rock Pillars - Pearl QC - Profilowe
Rock Pillars - Pearl QC - Profilowe

Ze względu na bardziej miękką konstrukcje podeszwy i precyzyjny czubek but tak samo rewelacyjnie spisuję się na małych dziurkach i krawądkach jak i w pracy na tarcie, nawet w wyślizganym  jurajskim wapieniu. Dobrze dopracowana pięta ułatwia haczenie w każdej formacji, nie tylko skalnej.

Rock Pillars - Pearl QC - Profilowe
Rock Pillars - Pearl QC - Profilowe

Miękka konstrukcja buta w tym modelu mimo wielu swoich zalet wymaga jednak od użytkownika dużo większej siły pracy całej stopy/dużego palca niż przy twardych rozwiązaniach (mogłam popracować wreszcie nad precyzyjną pracą nóg).

But posiada stosunkowo wąska konstrukcje stopy dlatego będzie dobrą opcją dla wspinających się kobiet. Bardzo dobrze dopasowuje się do konstrukcji stopy i dzięki swojej miękkiej konstrukcji zapewnia także bardzo dobre czucie skały.

Plusy:

  • rewelacyjny czubek i dobra pięta
  • miękka konstrukcja zapewnia doskonałe czucie skały
  • wąska konstrukcja stanowi dobrą opcję na wspinających się kobiet
  • rozwiązanie uniwersalne zarówno na granit jak i wapień

Minusy:

  • miękka konstrukcja wymaga doskonałej pracy nóg

Przeznaczenie: But mogę polecić jako  model uniwersalny na wszystkie formacje skalne, jednak jego zalety najlepiej docenią i wykorzystają wspinacze średniozaawansowani i zaawansowani.

Climb.pl - Uniwersalność Climb.pl - Jakość / Cena