Rock Pillars – Pearl QC

Testująca: Karolina Zysk

Cena w dniu publikacji testu: 299 zł

Guma: VIBRAM XS Grip

O Pearl’ach napisano już wiele i buta chyba nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W Polsce ma już wyrobioną grupę wielbicieli i ja po tym teście zdecydowanie zapisuję się do ich fanklubu.

Rock Pillars - Pearl QC - Profilowe
Rock Pillars - Pearl QC - Profilowe

Ze względu na bardziej miękką konstrukcje podeszwy i precyzyjny czubek but tak samo rewelacyjnie spisuję się na małych dziurkach i krawądkach jak i w pracy na tarcie, nawet w wyślizganym  jurajskim wapieniu. Dobrze dopracowana pięta ułatwia haczenie w każdej formacji, nie tylko skalnej.

Rock Pillars - Pearl QC - Profilowe
Rock Pillars - Pearl QC - Profilowe

Miękka konstrukcja buta w tym modelu mimo wielu swoich zalet wymaga jednak od użytkownika dużo większej siły pracy całej stopy/dużego palca niż przy twardych rozwiązaniach (mogłam popracować wreszcie nad precyzyjną pracą nóg).

But posiada stosunkowo wąska konstrukcje stopy dlatego będzie dobrą opcją dla wspinających się kobiet. Bardzo dobrze dopasowuje się do konstrukcji stopy i dzięki swojej miękkiej konstrukcji zapewnia także bardzo dobre czucie skały.

Plusy:

 • rewelacyjny czubek i dobra pięta
 • miękka konstrukcja zapewnia doskonałe czucie skały
 • wąska konstrukcja stanowi dobrą opcję na wspinających się kobiet
 • rozwiązanie uniwersalne zarówno na granit jak i wapień

Minusy:

 • miękka konstrukcja wymaga doskonałej pracy nóg

Przeznaczenie: But mogę polecić jako  model uniwersalny na wszystkie formacje skalne, jednak jego zalety najlepiej docenią i wykorzystają wspinacze średniozaawansowani i zaawansowani.

Climb.pl - Uniwersalność Climb.pl - Jakość / Cena
 • 7 KOMENTARZE

  1. Powróciłem z panelu i jestem strasznie zadowolony z butów. Czubek rewelacyjny, nawet najmniejsze stopnie zostały pokonane. Guma świetna, dobre tarcie. System na rzepy ułatwia ściąganie. W pionie jak i przewieszeniu buty trzymają się idealnie. Stopa wypełnia cały but nie pozostawiając nawet minimalnej ilości wolnego miejsca. Polecam

  2. Własnie kupiłem te buty :) Jest to moja pierwsza para butów do wspinaczki :) wspinam się od 4 miesięcy i się ostro wkręciłem :) Stwierdziłem ze kupić buty to raz a porządnie :) w piątek idę je przetestować na panel. Kupiłem taki rozmiar jaki mam długość stopy. Pierwsze wrażenie miałem że są za małe lecz byłem przyzwyczajony do luźnych butów. Wiem że się rozbija o 0,5mm. Buty bardzo solidnie wykonane. Zamówiłem z allegro gdyż nie mam w pobliżu żadnego sklepu z takim obuwiem. Potem coś więcej napisze jak się sprawdziły. Pozdrawiam

  3. Mam już drugą parę Pearli i nic mi się nie rozkleja. Może kupujesz za ciasne? Po pierwszej parze dałem się namówić na Five Ten, ale wróciłem do Perli. Nie widzę żadnej różnicy i sensu, żeby dopłacać tyle kasy. Pearl mi stoi na wszystkim tak samo jak Five Ten.

  4. Nie wiem jakim cudem te buty otrzymały tak wysoką ocenę. Jestem ich szczęśliwym póki co właścicielem, ale te buty po prostu rozklejają się przy wyższych temperaturach, dodatkowo będąc mocno rozciskane w różne strony ze względu na konieczność ciasnego doboru rozmiaru. Generalnie ok, ale czuje, że za niedługi czas kolejna para którą trzymałem w rękach będzie rozklejona i do reklamacji

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here