Rock Pillars – Strike QC

Tester: butcher

Cena w dniu publikacji testu: 259 zł

Guma: Grippin Dura

Pierwsze testy odbyły się w Dolinie Kobylańskiej na wyślizganej drodze VI.1+. Duża część butów z wyższej półki radziła sobie jedynie ‘dobrze’ lub ‘średnio’, a ten model spisał się wyśmienicie…

Rock Pillars - Strike QC - profilowe
Rock Pillars – Strike QC – profilowe
Doliona Kobylańska - benchmarkowe VI.1+ - Jaca w Strike QC
Doliona Kobylańska – benchmarkowe VI.1+ – Jaca w Strike QC

Właściwości tarciowe gumy mnie zaskoczyły... Na naszym wypolerowanym jurajskim klasyku było słychać jak guma zaciera się na skale, a na innych stopniach zachowuje się zadowalająco. W granicie podobnie jak na Jurajskich wapieniach – buty stoją przyzwoicie. Podeszwa butów to ‚Grippin Dura’…

Grippin Dura

Grippin Dura zaprojektowana dla maksymalnej trwałości. Cechuje się dobrym tarciem i stabilnością, nieźle spisuje się podczas krawądkowania. Ta zrównoważona mieszanka gwarantuje uniwersalność i doskonałą żywotność. Idealny wybór do zróżnicowanych zastosowań i dla osób którym bardzo zależy na długotrwałym użytkowaniu buta. Zastosowana w serii 6a oraz linii Explorer.

Strike QC - rzepy

Strike QC – rzepy

But ma miękką budowę. Na długie płytowe wspinanie po małych stopniach będzie zatem wymagana silna łydka.

Strike nie dopasowują się do stopy idealnie. Początkujący uznają to za zaletę, gdyż but nie katuje stopy i można się w nim wspinać długo bez zdejmowania. Podczas wspinania wyczuwalne są wolne przestrzenie w bucie – co skłoni bardziej zaawansowanych wspinaczy do wyboru modeli z wyższej półki.

Podsumowując – But jest fajną propozycją dla osób początkujących, które zaczynają przygodę ze wspinaniem w wypolerowanym polskim wapieniu.

Plusy

  • Wygodny but, nie katuje stopy
  • Świetnie pracuje na wypolerowanych jurajskich klasykach

Minusy

  • Nie najlepsze czucie stopni

Przeznaczenie: dla początkujących super, sprawdzi się w połogich płytach, pionach i na wyślizganych klasykach

Dodatkowo testował jeszcze Jaca. Jego opinia poniżej:

Rzepy dobrze dopasowują buta w część środkowej, a na czubku buta czujemy komfort – nie katuje palców. Czubek jest wyoblony co skutkuje słabą pracą w małych dziurkach. But za to świetnie stoi na tarcie, na wyślizganych stopniach, momentami nawet lepiej niż topowe modele Rock Pillarsa. But polecany dla początkujących, którzy docenią jego mocne strony czyli wygodę i tarcie.