Arco IT

Najważniejsze

pogoda

Opis

Arco to jak centrum wspinaczkowe świata: ze swoimi 20 sektorami w których znajdziemy każdy charakter wspinania od wielo wyciągówek, poprzez masę wspinania w trudnościach 5a-7a , do extremów takich jak Undergound czy St. Anger 8c+/9a; ośmioma czy dziesięcioma sklepami wspinaczkowymi, w których znajdziemy każdy asortyment jaki wyszukamy w katalogu; ścianą wspinaczkową na której odbywają się co roku prestiżowe zawody ‚Rock Masters Arco’ i pro wspinaczkową polityką miasta, Arco jest miejscem na wspinaczkowej mapie Europy, którego nie można pominąć!

Główny ruch wspinaczkowy skupia się wokół sektorów Massone i Nago co w weekendy może być uciążliwe. W Masonne znajdziemy łatwe ‚5ątki’ w szarych płytach, przyjemne 6óstki w pomarańczowym pionie i przewieszeniu, jak i palczaste i wytrzymałościowe 7-emki. Miłośnicy dachów i przewieszeń też znajda coś dla siebie w skrajnie prawej części Massone 7b+ – 9a przedział zadowoli każdego. Szczególnie polecamy Super attico 7c+ i Big Spender 7b+.

Wszędzie są zakazy postoju w godzinach nocnych – jeśli zostawicie swoją bryczkę na noc w nieodpowiednim miejscu może was to kosztować 100E + koszty holowania :) – nie polecamy. Staramy się przestrzegać wszystkich zakazów dotyczących parkowania oraz spania pod skałami – chyba że macie portfel wypchany 100 eurowymi banknotami ;).

Pora roku: najlepiej wspinać się tu od wiosny do jesieni, zimą można przyjechać tu na lodospady.

Trudności dróg: 5a-9a

Wystawa ścian: Massone E, Nago S.

Spanie w skałach: ‚dozwolone’ jeśli stać was na opłatę 200E dla miejscowej policji;

Zalety:praktycznie wszędzie dogadamy się po niemiecku i angielsku, w potrzeby szpej możemy uzbroić się na miejscu.

Wady

 • praktycznie wszędzie dogadamy się po niemiecku
 • tylu niemieckich turystów na ziemi włoskiej nikt nie widział
 • nie gonią za złe parkowanie – od razu zwijają auto i wlepiają mandat

Inne info // www

Po drugiej stronie miasta w kierunku Riva de Garda znajdziemy supermarkety
Camping Arco
Camping ZOO

Galeria

Arco 04-2009 – climb.pl

Mała Galeria

 • 2 KOMENTARZE

  1. […] Arco wita nas wylansowanymi tłumami “spinaczy” chodzących po rynku w uprzężach, z kaskami i zamagnezjowanymi rekami o_O, w markowych ciuszkach z gustownie wyeksponowana ceną, która ma za zadanie pokazać, ze są “climbing for life” i “sharp end” im nie obcy… […]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here