Morsko – Popielarka

Najważniejsze

pogodatopo-link

Opis

Jest to malutki, lecz niezwykle okazały sektor, znajdujący się na północ od Morska. Oferuje dosłownie kilkanaście dróg. Zaletą jest to, że niektóre z linii osiągają po dwadzieścia parę metrów wysokości i naprawdę robią olbrzymie wrażenie! To właśnie tam znajdziemy 25 metrową kanciastą brzytwę, której ostrzem biegnie Skrzydełko VI.5+/6. Jednak inne drogi – te łatwiejsze – również prezentują się bardzo interesująco.

Jeżeli chodzi o wyceny. Jak masz kości – droga wejściowa V-. Jak masz tylko expresy – wspinanie zaczyna się od jednej drogi w stopniu VI.1, a wszystkie pozostałe są już od VI.3 w górę…
Tak więc reasumując – sektor kameralny, wymagający i niezwykle urodziwy!

Dojazd:

Najpier dojeżdżamy do Morska, następnie przejeżdżając przez całą wieś, jedziemy w kierunku wyciągu narciarskiego. Nie skręcając z głównej drogi jedziemy cały czas prosto, mniej więcej w kierunku płn-wsch, płn. Dojeżdżając do krawędzi lasu, jedziemy dalej jakieś 200m. Po prawej stronie zobaczymy charakterystyczną mini zatoczke – tu zostawiamy auto. Stąd spacerkiem prosto w las w kierunku wschodnim, po jakiś 150-200m zobaczymy między drzewami nasz cel.

Pora roku:

Skały te położone są głęboko w lesie. Wystawa ścian jest południowa i południowo wschodnia. Niektóre fragmenty ścian czesto podmakają, jednak jest to dobra alternatywa na letnie poranki i późniejsze popołudnia.

Trudność dróg:

Tak naprawdę to od VI.3 do VI.5+/6, jedna droga VI.1 i jedna V- (na własnej).

Wady:

 • Mała liczba dróg,
 • duże trudności,
 • brak fajnej alternatywy w bezpośredniej okolicy.

Zalety:

 • długość dróg,
 • przewieszenia i urozmaicone formacje,
 • kameralność miejsca • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here