Żurowa

Informacje ogólne:

Poniższe topo opisuje 22 drogi. Żurowa jest mini rejonem, który najbardziej polecam średnio zaawansowanym – drogi przeze mnie opisane mieszczą się w zakresie od 6.1 do 6.4+. Przeważa techniczne wspinanie po płytach, głównie po krawądkach, chodź trafiają się też dziurki i oblaki (te ostatnie zwłaszcza na wyjściach). Przeloty oznaczyłem czerwonym krzyżykiem – są to ringi i spity w większości własnej roboty. Uwaga!!! Póki nie zostanie przeprowadzona akcja wymiany asekuracji należy wykazać się zwiększoną czujnością (dotyczy to przede wszystkim nowych przelotów, przelotu na górze skałki z kapliczką jak i 4 ringa na Szuflandii/Come Backu, który to po dłuższym locie „wyszedł” trochę ze skały – wszystkie te przeloty stosowałem później, ale jeśli już należy to robić z dużą dozą nieufności).

Drogi kończymy na szczytach skałek lub w miejscach gdzie kończą się trudności i przeloty. Z racji braku stanowisk zjazdowych polecam zejście, które jest dość łatwe i pozwala zaoszczędzić czas. Z racji tego, że mokry, wilgotny piaskowiec ma znacznie obniżoną wytrzymałość i łatwiej jest urwać chwyty, proszę o powstrzymanie się od wspinania po większym deszczu. Ograniczniki zaznaczyłem białą linią.

Jakiekolwiek pytania czy też uwagi proszę przesyłać na maila jedrzejknot@gmail.com lub też przez wiadomość prywatną na wspinaniu.pl (użytkownik JKclimber). Szczególnie potrzebuje pomocy w weryfikacji wycen dróg. Ostatnie przejścia w Żurowej zrobił Kuba Kwieciński i Piotrek Kordek między innymi powtarzając drogi, które od obrywów nie miały przejść (m.in. Come Back, Gorlice I) – za co należą im się wielkie podziękowania (dzielili się też chętnie swoimi odczuciami na temat wycen). Dziękuje osobom, które sprawiły, że praca nad tym topo była przyjemnością. Piotrek Wójcikiewicz użyczył mi informacji zawartych w jego topo. Mój wujek, Włodek Knot wyjaśnił niuanse jeśli chodzi o przebieg dróg.

Dojazd:

Jadąc drogą Gorlice – Jasło skręcamy w lewo w Siepietnicy (jadąc od Gorlic), następnie za Ołpinami także w lewo. Po skręcie na Żurową, jedziemy dalej aż przejedziemy mały mostek. Jadąc dalej wypatrujemy po prawej stronie drogi kamieniołomu, w którym najlepiej zaparkować samochód. Potem przez około 200 metrów idziemy drogą w stronę wsi aż dojdziemy do drogi biegnącej do lasu. W tym miejscu podążamy za żółtym szlakiem, który doprowadzi nas do skał.

Skały:

Zdjęcia skał umieszczone są w kolejności, w jakiej widzi się poszczególne ściany idąc podaną przeze mnie ścieżką a następnie obchodząc skałkę z kapliczką po prawej, po czym należy podejść pod niewielką, lecz stromą górkę skąd widać drugą z opisanych przeze mnie skałek. Wysokość skał nie przekracza 12 m.

Topo jest do zassania poniżej:

[Nie znaleziono pliku]
  • 2 KOMENTARZE

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here