5 atrakcji, które musisz zobaczyć podczas pobytu w Olandii

Malownicza Kraina 100 Jezior z widokowymi trasami na piesze i rowerowe wycieczki. Stadnina koni i mini zoo, uwielbiane przez rodziny z dziećmi. Skansen zabudowy olenderskiej i zabytkowe drewniane wiatraki. Te i sporo innych atrakcji zobaczysz podczas pobytu w Olandii – ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym w Prusimie w Wielkopolsce. Przeczytaj ten artykuł do końca, a przekonasz się, że warto zaplanować tam urlop.

Zielona Kraina 100 Jezior

Olandia leży we wsi Prusim nad Jeziorem Kuchennym, niedaleko Sierakowskiego Parku krajobrazowego. To niezwykłe miejsce zachwyca swoimi atrakcjami i urokami natury. Dla tych, którzy pragną odnaleźć spokój w otoczeniu malowniczych krajobrazów i ciekawych miejsc do zwiedzania, Olandia staje się wymarzonym miejscem na odpoczynek. Wyobraź sobie soczystą zieleń lasów, otaczających mniejsze i większe jeziora. Połyskującą w słońcu taflę wody, w której odbijają się korony dębów, buków i sosen. Zapach leśnych ziół i odgłosy ptasich koncertów. A prócz tego kojąca cisza i czyste powietrze, bo daleko stąd do dużych miast i zakładów przemysłowych. Sam ośrodek także oferuje sporo ciekawych atrakcji. Szczegóły oferty i dokładne położenie ośrodka sprawdzisz pod linkiem https://www.olandia.pl/

Skansen i wiatraki olenderskie

Spacerując po Olandii, nie sposób ominąć wspaniałego skansenu, który przenosi nas w czasie i pozwala poczuć ducha dawnych czasów. Olendrzy byli osadnikami niderlandzkimi, a zamieszkiwali tereny Żuław Wiślanych, Mazur i centralnej Polski. Mieszkali w Polsce w okresie od XVII wieku do II wojny światowej. To wprowadzili do krajobrazu wsi wiatraki. Niektóre z nich odwadniały pola i łąki, a inne przerabiały ziarna zbóż na mąkę do wypieków. Znajdujące się w Olandii autentyczne olenderskie wiatraki to nie tylko element krajobrazu, ale także ciekawy zabytek kultury. Przy okazji goście poznają tradycyjny proces mielenia ziaren na mąkę do wypieków. 

 Mini zoo – atrakcja dla najmłodszych

Dla dzieci, zwłaszcza tych z miasta, wizyta w mini zoo to niezapomniane przeżycie. Możliwość zobaczenia wiejskich zwierząt po raz pierwszy rozbudza ciekawość i pozwala lepiej zrozumieć funkcjonowanie gospodarstwa wiejskiego. To idealna okazja, by dzieci mogły zobaczyć kozy, owce, osiołki, źrebaki czy drób wiejski. Ciekawym doświadczeniem jest podglądanie karmienia zwierząt. 

Stadnina koni w Olandii

Miłośników jazdy konnej z pewnością ucieszy fakt, że w Olandii jest kameralna stadnina koni. Oferta przejażdżek po okolicy to doskonały sposób na aktywny odpoczynek i odkrywanie uroków tego regionu. Stadnina oferuje też lekcje jazdy konnej. Dzięki temu wielu gości wykorzystuje urlop w Olandii do nauki tego sportu.

Basen z przeszklonymi ścianami

Czy jest coś bardziej relaksującego niż pływanie w basenie, skąd rozpościera się widok na wybrzeże jeziora i malownicze lasy? Basen z przeszklonymi ścianami to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek. To również okazja do podziwiania przyrody, nawet gdy za oknem nie sprzyja pogoda. Lubisz pływanie i rekreację w wodzie? Sprawdź ofertę basenu pod linkiem https://www.olandia.pl/basen

Plaża ze strzeżonym kąpieliskiem

Olandia słynie także z sąsiedztwa urokliwej, ogólnodostępnej plaży nad Jeziorem Kuchennym. Strzeżone kąpielisko gwarantuje bezpieczną zabawę w wodzie, a leżaki i parasole beztroski wypoczynek na słońcu lub w cieniu. Wypożyczalnia kajaków, rowerów wodnych i łódek pozwala na aktywny wypoczynek dla całej rodziny.

W Olandii każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań, wieku i pogody za oknem. To miejsce, gdzie czas płynie wolniej, a piękno przyrody otacza nas z każdej strony, zachęcając do chwil relaksu i odkrywania nowych przygód.