Jak się ubrać w góry zimą? Sprawdź nasz poradnik!

Jak się ubrać w góry zimą? Wiele osób często rezygnuje z zimowej aktywności fizycznej, ponieważ szybko zaczyna marznąć i traci chęci, aby zostawać dłużej na świeżym powietrzu. Pamiętaj, że niewłaściwe ubrania mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje. Co najlepiej na siebie włożyć?

Bielizna termoaktywna

Okres jesienno-zimowy wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Zgodnie z zasadą „nie ma złej pogody, są jedynie nieodpowiednie ubrania”, pamiętaj, że przede wszystkim musisz odpowiednio dobrać swoją odzież do warunków atmosferycznych oraz aktywności jaką wykonujesz.

Zima to okres, gdzie możesz uprawiać wiele rodzajów sportów, nawet gdy na zewnątrz panuje mróz i pada śnieg. O odpowiednią odzież należy zadbać już od pierwszej wkładanej warstwy jaką powinna być oczywiście bielizna termoaktywna. Ostatnimi czasy ubrania termoaktywne zrobiły się bardzo modne i nic w tym dziwnego. Bielizna termoaktywna chroni nasze ciało nie tylko przed zmarznięciem. Posiada ona wiele zalet takich jak odprowadzenie wilgoci z naszej skóry, zatrzymuje komfort termiczny oraz posiada właściwości oddychające.

Bieliznę termoaktywną warto założyć zwłaszcza, gdy zamierzamy udać się na górskie wędrówki, biegać lub jeździć na rowerze, a także gdy wybieramy się na łyżwy, narty, bądź snowboard.

Pamiętaj, że na rynku jest wiele dostępnych rodzajów bielizny termoaktywnej, która nie do końca spełnia swoje zadanie ze względu na słabą  jakość materiału, czy niewłaściwy skład odzieży. Dobre zakupy, z których z pewnością będziesz zadowolony/a zrobisz na https://www.sport-shop.pl/bielizna-damska-c-722.html. Znajdziesz tam m.in. bieliznę, gdzie jej głównym składem jest wełna merino. Jest to jeden z lepszych materiałów jaki może mieć bielizna termoaktywna.

Kurtka puchowa czy membranowa?

Bielizna termoaktywna jest, więc podstawową rzeczą, od której powinniśmy zacząć myśląc o zimowym ubiorze i aktywności fizycznej. Pamiętaj jednak, że jeśli wybierasz się w góry, musisz pomyśleć również o innych elementach. Należy podkreślić również, że jeśli założysz na siebie nieodpowiednią odzież wierzchnią, Twoja bielizna termoaktywna nie będzie spełniać swojego zadania w 100%. Jeśli podczas wędrówki spocisz się i koszulka odprowadzi wilgoć na zewnątrz, ale będziesz mieć na sobie nieodpowiednią kurtkę, nie będzie ona dostatecznie dobrze przepuszczać powietrza.

Odzienie wierzchnie jest więc równie kluczową rzeczą w celu zachowania komfortu cieplnego oraz aby czuć się w pełni komfortowo. Podczas zimowych wycieczek oraz innej aktywności fizycznej zadbaj więc o warstwę wierzchnią. Kurtka również powinna być oddychająca, ale równocześnie powinna być nieprzemakalna. W tej kwestii najlepiej sprawdzi się kurtka membranowa, która będzie idealna na przykład na wyjazdy narciarskie lub podczas wycieczek górskich w śnieżne dni. W momencie, gdy mamy słoneczną zimę, warto zabrać ze sobą kurtkę puchową. Idealnie izoluje ona od zimna, a przy tym zajmuje bardzo niewiele miejsca, dzięki czemu można zwinąć ją i schować do plecaka.

Koniecznie sprawdź bogatą ofertę kurtek męskich https://www.sport-shop.pl/kurtki-zimowe-meskie-c-926.html oraz damskich https://www.sport-shop.pl/kurtki-zimowe-damskie-c-927.html.

Jak się ubrać w góry zimą – czyli o czym jeszcze warto pamiętać?

Kiedy idziesz zimą w góry, pamiętaj również o dobrych spodniach. Dobrze sprawdzą się spodnie softshell z membraną, które są nieprzemakalne i dodatkowo chronią od wiatru. Pamiętaj oczywiście o dobrych butach oraz akcesoriach takich jak czapka, komin oraz rękawiczki. Zawsze warto mieć ze sobą również okulary przeciwsłoneczne, które ochronią Twoje oczy od słońca oraz jarzącego śniegu.