W jaki sposób zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Rower to bardzo popularny pojazd, który coraz częściej jest wybierany. Jeżdżąc nim oszczędzamy czas, gdyż w godzinach szczytu na ulicach jesteśmy zazwyczaj świadkami ogromnych korków. Dodatkowo oszczędzamy nasze fundusze na inne środki komunikacji, a także co ważne, ruszamy się z miejsca, a aktywność fizyczna jest bardzo istotna. Niestety każdego dnia dochodzi do wielu kradzieży. Niektórych przedmiotów nie jesteśmy odzyskać nawet z pomocą policji. Rowery są bardzo pożądanym łupem złodziei, gdyż wystarczy na niego wsiąść i błyskawicznie odjechać. Dlatego powinniśmy je odpowiednio zabezpieczyć.

Linka do roweru

Jest to dobre rozwiązanie, niestety często tylko na chwilę. Jeśli idziemy tylko do poczty albo po szybkie zakupy – możemy zaryzykować. Jednakże jeśli zostawimy pojazd na dłuższy czas, przygotowany złodziej może mieć ze sobą chociażby nożyce do metalu, wówczas taka linka właściwie będzie bezużyteczna. Jednakże i tak jest często wybierana jako zabezpieczenia, przede wszystkim ze względu na niską cenę i masę. Są również elastyczne, dlatego możemy je przyczepić do dowolnego miejsca, np. poręczy, słupa, drzewa.

U-lock

Uważane jest za jedno z najmocniejszych zapięć rowerowych. To zabezpieczenie będzie szczególnie bezpieczne, kiedy zostawiamy rower bez opieki na długi czas. Wizualnie jest już dość przerażający dla złodzieja – wygląda nadzwyczajnie solidnie i z pewnością zniechęca potencjalnych rabusiów. Jednakże na rynku rowerowym znajdziemy mnóstwo U-locków, dlatego powinniśmy się wcześniej dokładnie zastanowić nad jego wyborem. Często najsłabszym ogniwem może okazać się zamek, który przez doświadczonych „specjalistów” w niektórych przypadkach może być szybko uszkodzony. Dodatkowo U-lock jest również niestety dość duży, a co za tym idzie ciężki. Dlatego przewożenie go często jest dość męczące, niewygodne i mało komfortowe.

Blokada na koło

Dodatkowym zabezpieczeniem może okazać się blokada na koło. Nawet jeśli złodziej poradzi sobie z przecięciem linki, a nawet uszkodzeniem U-locka będzie miał jeszcze jeden problem – brak możliwości odjechania na tym jednośladzie. Niestety odpowiednio przygotowany złodziej jest sobie poradzić i z tego typu przeszkodą, wrzucając po prostu jednoślad do samochodu.

Łańcuch do roweru

Oczywiście nie chodzi o ten, który napędza pojazd. Łańcuchy mogą być doskonałą metodą na zabezpieczenie przed potencjalnymi złodziejami. Niestety o ile rzeczywiście są bardziej wytrzymałe niż linki do rowerów, to gdy porównamy je z U-lockiem – pozostawiają wiele do życzenia. Ich zaletą jest to, że możemy je bez problemu przewozić. Możemy go owinąć chociażby w okół ramy lub wrzucić do torebki albo plecaka. Nie musimy się martwić o to, że porysujemy lakier, gdyż z reguły schowane są w specjalny materiał.

Lokalizator roweru

Niestety z każdym wymienionym zabezpieczeniem jest w stanie poradzić złodziej, który nie musi być specjalistą, wystarczy że ma odpowiedni sprzęt. U-locki, linki i łańcuchy co prawda są coraz bardziej wytrzymałe, niestety nadal często zawodzą. Odpowiednim rozwiązaniem może okazać się lokalizator roweru NotiOne ( https://notione.com/sklep/lokalizator-roweru-motocykla ). Ukazuje nam na telefonie dokładną informację o lokalizacji na naszym telefonie, ma ogromny zasięg, wytrzymałą, wymienną baterię. Jest odporny na warunki atmosferyczne, a także uniwersalny. Umożliwia mocowanie w dowolnym miejscu, złodziej z pewnością będzie działał na tyle szybko, że nie zwróci uwagi na tego typu małe urządzenie, które może być niezwykle przydatne. Zanim się zorientuje, a nie jest to zbyt proste, policja będzie już na miejscu.