Jaki rower dla dziecka w góry?

Rower to atrakcyjna forma rekreacji, którą możesz swobodnie przetestować wraz z całą swoją rodziną. Obecnie jednymi z najpopularniejszych szlaków, są te umiejscowione w górach, z uwagi na dostępność przepięknych krajobrazów oraz bliskość natury. Jak dobrać odpowiedni rowerek dla dziecka, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i górzystym trenie? Poniżej podajemy kilka przykładów, dostosowanych do wieku malucha.

Pierwszy rowerek dla najmłodszych dzieci

Najmłodsze pociechy, które jeszcze nie opanowały trudnej sztuki poruszania się na rowerze z łańcuchem i pedałami, z pewnością ucieszą się z alternatywy w postaci modelu, w którym można odpychać się jedynie nogami. Solidny rowerek biegowy  dla dziecka to sprzęt, który odznacza się bezpieczeństwem oraz komfortem użytkowania. Wytrzymała rama oraz nisko osadzone siodełko sprzyjają ćwiczeniu skoordynowanych ruchów i równowagi, co z pewnością przyda się w kolejnych latach nauki jazdy na rowerze. Eleganckie rowerki w różnych kolorach z łatwością dopasujemy do oryginalnego temperamentu malucha. Tego typu sprzęt sprawdzi się również na niezbyt stromym szlaku w górach, gdzie będziemy mogli mieć dziecko pod kontrolą, nadzorując całą zabawę.

Rowery dla nieco starszych dzieci

W przypadku starszych dzieci, które osiągnęły odpowiedni wiek do nauki jazdy na rowerze, dobrym wyborem będzie rowerek dziecięcy z odpinanymi kółkami, które pomagają w zachowaniu odpowiedniej równowagi. Taki model umożliwi dziecku swobodną naukę hamowania, skręcania czy przyśpieszania, a po opanowaniu niezbędnych ruchów możemy zdemontować przyboczne kółka, wykorzystując całkowity potencjał roweru. Planując częste wyprawy w teren, należy zawrócić uwagę na jakość materiałów użytych w trakcie produkcji. Rower dla dziewczynki i chłopca ze stalową ramą, której wielkość dostosujemy do wzrostu małego człowieka, to rozwiązanie w sam raz na weekendowe eskapady. Dodatkowa obecność przedniego oraz tylnego hamulca w rowerze z powodzeniem zwiększa bezpieczeństwo w trakcie poruszania się na szlaku, a kierownica z blokadą spadania rączki kształtuje dobre nawyki w trakcie jazdy.

W szerokiej ofercie rowerów dziecięcych znajdziesz designerskie modele, nawiązujące do ulubionych bajek najmłodszych oraz oryginalnie wyglądający sprzęt w różnych kolorach, który zachęca do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Modne ozdoby oraz nadruki sprawią dziecku mnóstwo frajdy, jednocześnie mobilizując je do szlifowania swoich nowo nabytych umiejętności. Postaw na jakościowe rowery wykonane z dbałością o szczegóły.

Jazda na rowerze w górach, odpowiednie zabezpieczenia i akcesoria

Podczas jazdy w terenie musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo naszej pociechy. Odpowiednio dopasowany do kształtu głowy kask czy zestaw profesjonalnych ochraniaczy, to niezastąpione akcesoria, które pomogą nam zadbać o komfort poruszania się po górskim szlaku, bez obawy o to, że dziecko straci równowagę. Wytrzymałe nakolenniki i nałokietniki chronią ciało dziecka we wrażliwych miejscach, szczególnie narażonych na upadki. Wybierając się w góry, pamiętaj też o odpowiednich odblaskach oraz światełkach mocowanych do ramy. Jednym z ważniejszych akcesoriów podczas rowerowej wyprawy będą również pojemne sakwy, w których zmieścisz prowiant oraz bidony z wodą, zapewniające odpowiednie nawodnienie organizmu.