Rower MTB – przewodnik po zakupie

MTB to skrót oznaczający Mountain Terrain Bike, a więc profesjonalny rower do jazdy górskiej. Nowoczesny sprzęt tego typu powinien charakteryzować się wyjątkową wytrzymałością oraz lekkością, dzięki której będziesz mógł łatwo przenieść rower, w przypadku naprawdę wysokich wzniesień. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze tego typu roweru? Czym kierować się przy jego zakupie?

Rower górski do jazdy po kamienistych ścieżkach 

Wybierając odpowiedni rower MTB, zwróć uwagę na różnorodne funkcje, którymi charakteryzują się poszczególne modele. Rowery górskie zostały stworzone z myślą o pasjonatach sportów ekstremalnych i spędzania czasu na łonie natury. Tego typu sprzęt świetnie sprawdzi się w trakcie przemierzania leśnych ścieżek, górskich szlaków czy rzadko uczęszczanych dróg. Potrzebujesz profesjonalnego sprzętu do jazdy po stromych zboczach? W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będą rowery typu downhill, których konstrukcja zwiększa twoją przyczepność do podłoża. Niezawodny rower enduro wyposażony w zestaw hamulców od sprawdzonego producenta to gwarancja odpowiedniej jakości oraz bezpieczeństwa. Tego typu sprzęt możesz wykorzystać podczas jazdy po wzniesieniach i rampach, nabierając odpowiedniej prędkości. Postaw na różnorodne zestawienia kolorystyczne oraz designerskie wzory, które podkreślą twój charakter. Rowery MTB pozwolą ci odpowiedni sposób zadbać o kondycję oraz ćwiczyć nowo nabyte umiejętności w zakresie jazdy ekstremalnej. 

Konstrukcja i właściwości roweru MTB

Konstrukcja całego roweru będzie opierała się na solidnych oponach, które w przypadku sprzętu MTB powinny charakteryzować się wyjątkową odpornością na ścieranie i wszelkiego rodzaju pęknięcia. W tego rodzaju sprzęcie opony są zwykle szersze i zapewniają odpowiednią amortyzację w kontakcie z podłożem. Rama roweru MTB powinna być wykonana z lekkich i jakościowych tworzyw np. aluminium lub włókna węglowego, dzięki czemu sprzęt łatwo będziemy mogli przenieść czy przetransportować. Konstrukcja całego roweru została zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którym zależy na pokonywaniu wysokich przeszkód, z tego powodu przestrzeń pomiędzy pedałami powinna być zdecydowanie większa niż w przypadku pozostałych modeli rowerów. Zadbaj o odpowiednią regulację siodełka, która pozwoli na dostosowanie wysokości do wzrostu użytkownika. Ważnymi elementami każdego roweru górskiego, w który warto zainwestować, będą hamulce oraz amortyzatory, które powinny pochodzić od sprawdzonych producentów, stawiających na odpowiednią jakość wykonania. 

Nowoczesny rower MTB i akcesoria do jazdy po górach 

Rower MTB, który zakupimy, powinien gwarantować nam wygodę i komfort jazdy na najwyższym poziomie. Uprawiając sporty ekstremalne, warto zainwestować w dodatkowe akcesoria zwiększające nasze bezpieczeństwo. Profesjonalny kask rowerowy oraz ochraniacze z wysokogatunkowego tworzywa to solidna i niezawodna ochrona przed niebezpiecznymi upadkami, których ciężko uniknąć w tym sporcie. Zadbaj o odpowiednie dopasowanie kasku do kształtu głowy, który w żaden sposób nie będzie ograniczał twojego pola widzenia. Miękkie tworzywo wewnątrz kasku, pozwoli w efektowny sposób amortyzować wstrząsy, a solidne zewnętrze chroni głowę w przypadku zderzenia. W przypadku jazdy po zmroku warto zdecydować się na zakup lampek, montowanych z przodu i z tyłu roweru.