Sto Kotletów dla Jawora

2

Jak się okazuję, zima coraz odważniej zachęca nas do wyciągania nosa z nory i klarowania liny. Dla wielu sezon skalny 2013 praktycznie się jeszcze nie skończył, a jedną z takich osób jest Michał Jaworski, który ostatnimi czasy lubuje się w małopolskich i podkarpackich piachach…

W pierwszych dniach lutego udało mu się poprowadzić już praktycznie zapomnianą, acz swego czasu słynną linię – Sto Kotletów VI.6 w Rożnowie. Dlaczego słynną? Bo linia tej drogi swego czasu została mocno poograniczana i w tym stanie Tomek Oleksy poprowadził ją w 2000 roku, zapodając po raz pierwszy w Polsce wycenę VI.8 (9a) i  nazywając pasaż 1000 Kotletów. Niestety teraz  już pewnie tylko kilka osób pamięta dokładny przebieg tej drogi.

Warto dodać, że linia ta do dzisiaj nie doczekała się żadnego powtórzenia… Sto Kotletów ograniczników trochę też ma więc odradzamy wbijanie w ciemno :) I tak jak to czasem w naszym środowisku i skałach bywa, już po poprowadzeniu Kotletów Michał dowiedział się że podobno, uległ pokuszeniu sił nieczystych i skorzystał z jakiegoś dyskusyjnego stopnia… Jednak i tak gratulujemy!

„Używając przy topie półki na stopień przy wpince. Piękna droga, szkoda że tak bardzo skrzywdzona. Ruszki pierwsza klasa !!!” 

Gratulujemy!

DSC_0708
Michał Jaworski wciąga Sto Kotletów VI.6 Fot. Beata Kapałka.

 

262686_483792405058963_1633490024_n
Warun w Rożnowie :)  • 2 KOMENTARZE

    1. 100 kotletów akurat też ma bardzo dużo ograniczników i to nie tylko teoretycznie, wie o tym każdy kto konsultował z lokalsami, polecam zapytać przed wstawieniem się w to Jacka Jurkowskiego czy Olafa Wojnara…

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here