Bellamont Sued – test i recenzja

W moje ręce a raczej na moje nogi wpadły buty mało znanej (przynajmniej ja nie znałem) firmy AKU. Buty prezentują się naprawdę nieźle. Na pierwszy rzut oka widać solidne wykonanie – wszystko trzyma się ‚kupy’ – alleluja. Szycia i klejenia również bez zastrzeżeń… oczywiście czy to trwałe – wyjdzie w praniu… A więc po kolei!

IMG_0120

PRZEZNACZENIE

Przeznaczenie raczej miejskie, wypady za miasto lub jakieś lekkie trekingi również wchodzą w grę. Pierwsze 2-3 dni but musi się ułożyć dla stopy… nie wiedziałem i odczuwałem lekki dyskomfort i trochę się martwiłem, że będzie ‚średnio’, ale nie… po 3 dniach wszystko to znika. But jest niski Udało mi się zabrać buty na dłuższą wycieczkę, gdzie cały dzień spędziłem na zwiedzaniu miasta i wyliczyłem z google, że zrobiłem piechotą około 15 km. Zero obtarć i dyskomfortu. Buty są jednak dość twarde i fani miękkich chińskich produkcji mogą się zawieść. Aktualnie w okresie od jesieni do zimy są to moje podstawowe buty i jestem z nich zadowolony.

IMG_0122

IMG_0125WYKONANIE

Z zewnątrz to 2 mm nubukowa skóra oblana na czubkach gumą, a w środku  biała – również – skórzana wyściółka. Podeszwa zrobiona jest ponoć z materiałów pochodzących z recyklingu. Ponoć każdy element buta są w stanie namierzyć od jakiego dostawcy pochodzi… że lokalne firmy itp. Tyle, że naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić komu ta wiedza jest potrzebna w reklamie :D Sznurówki, szycia, klejenia, skóra i reszta materiałów – wszystko w jak najlepszym porządku.

IMG_0132TRWAŁOŚĆ

O trwałości będę mógł się wypowiedzieć pewnie za 2 lata. na razie po 2 miesiącach użytkowania NIE stwierdzam wad. Również skórzana biała wyciółka nie jest tak podatna na brudzenie i farbowanie jak na początku założyłem. Nie używam wysokogatunkowych skarpet na co dzień ale zawsze są to czarne sox’y .

PODSUMOWANIE

Świetny miejski but na okres jesień-zima-wiosna. Zakładając, że zima to nie będą metrowe zaspy oczywiście. Ładny i stonowany wygląd powinien przyciągnąć wielbicieli klasyki, bo nie ma w tym bucie nic krzykliwego przy czym pozostaje elegancki z małym akcentem sportowym jakim jest przód oblany gumą.

IMG_1129

Zalety:

  • solidne wykonanie
  • wygląd (moim zdaniem)
  • uniwersalność w swojej grupie

Wady:

  • słaba amortyzacja

  • 1 KOMENTARZ

    Comments are closed.