Kurtka Marmot Minimalist Lady – test

Każdy który stoi przed zakupem uniwersalnej kurtki przeciwdeszczowej – nie ma łatwego zadania. Podjęcie właściwej decyzji i wybranie najlepszej opcji spośród gąszcza obecnych na rynku marek, produktów, membran i krojów może naprawdę przyprawić o ból głowy. W tym wydaniu chcemy wyjść Wam na przeciw i przyjrzeć się jednemu z topowych damskich modeli marki Marmot – Minimalist Lady.

Kurtka ta wykonana jest z materiału GORE-TEX® Paclite®, który już na starcie gwarantuje nam bardzo wysoką nieprzemakalność, wspólnie z dużą oddychalnością i relatywnie niską wagą (rozmiar M to tylko około 450gr!), co jest szczególnie ważne dla wszystkich miłośniczek sportów outdoorowych. Dodatkowym atutem zastosowania tej membrany jest jej wytrzymałość na przypadkowe uszkodzenia i trwałość.

Pomimo wyśmienitych wyników związanych z oddychalnością, kurtka ta posiada bardzo szeroko rozpinane pachy, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający użytkownik nigdy nie zostanie zaskoczony podczas intensywnego wysiłku.

Kaptur kurtki jest dość duży i bez problemu zmieści się pod nim także duża wełniana czapa. Z drugiej strony jest on regulowany w dwóch płaszczyznach, dzięki czemu mamy możliwość bardzo dokładnego dopasowania kurtki do głowy co pozwoli nam uniknąć jakichkolwiek niepotrzebnych „przeciągów” ;)

Całość domyka kobiecy krój, który gwarantuje bardzo dobre dopasowanie do damskiej figury, dobrej trwałości rzepy velcro na rękawach, dwie duże kieszenie po obu stronach kurtki zaopatrzone w uszczelnione zamki oraz dolny ściągacz uniemożliwiający dostanie się wiatru pod kurtkę. 

Minusem Minimalsita Lady jest z pewnością nieco zbyt duża sztywność użytego materiału, jednak z tego co zaobserwowaliśmy jest to zauważalne jedynie w początkowym okresie używania. Dobrym pomysłem na ulepszenie tego modelu mogłaby być także dodatkowa kieszeń wewnętrzna oraz możliwość spakowania kurtki „w kieszeń”.

Kurtkę mieliśmy okazję testować przez ponad 8 miesięcy, intensywnie używając ją w skałach, górach, na nartach, a także na zakupach :) Kurtka po tym okresie nie nosi praktycznie żadnych śladów użytkowania, mankamentów, otarć, prujących się szwów dzięki czemu wydaje się być naprawdę bardzo trafionym zakupem dla wymagającej i aktywnej osoby, która posiada dość ograniczony budżet. Cena kurtki w porównaniu z innymi dostępnymi modelami i markami, oraz jej parametrami wydaje się być naprawdę bardzo atrakcyjna.