Red Chili – Spirit

Testujący: Karolina Zysk

Ceny w dniu publikacji testu: 220zł

Guma: 4,5mm, autorska Red Chili RX2

Pierwsze wrażenie po założeniu tego modelu to przede wszystkim komfort. But zawdzięcza to miękkiej konstrukcji, bardzo lekkiej asymetrii podeszwy i systemowi sznurowania, który zapewnia dobre trzymanie stopy. Oprócz komfortu drugą ważną cechą charakterystyczną dla tego modelu jest bardzo dobre czucie skały.

Red Chili - Spirit
Red Chili - Spirit

Spirit dobrze sobie radzi na drogach tarciowych w granicie, ale zdecydowanie gorzej pracuje na tarcie na wyślizganym białym wapieniu.

Konstrukcja buta, która zapewnia komfort stopy podczas wspinania, okupiona jest faktem, że but gorzej sprawuje się na małych krawądkach i dziurkach oraz nie do końca radził sobie na drogach płytowych, w porównaniu z innymi testowanymi modelami.

Spirit na wapieniu
Spirit na wapieniu

Dodatkowo miłym akcentem jest klasyczny design buta. Pastelowy niebieski, połączony z białym, na pewno przypadnie do gustu wszystkim wspinającym się paniom.

Karolina w Sokolikach w butach Red Chili Spirit
Karolina w Sokolikach w butach Red Chili Spirit

W mojej opinii but sprawdzi się na drogach wielowyciągowych, podczas wielogodzinnego wspinania, na drogach tarciowych i ściance podczas treningów.

Plusy:

 • Dobra praca na tarcie
 • Doskonałe czucie skały
 • Komfort stopy

Minusy:

 • Słaba praca na małych stopniach i krawądkach

 

Przeznaczenie: But kierowany jest przede wszystkim do początkujących wspinaczy, osób które cenią sobie komfort i bardzo dobre czucie w skałach – to oni najbardziej docenią zalety tego modelu.

UWAGI: But wykonany ze skóry naturalnej – ma tendencje do rozbicia

Karolina w Sokolikach w butach Red Chili Spirit
Karolina w Sokolikach w butach Red Chili Spirit

Poniżej również tabelaryczne zestawienie rozmiarówki dla butów Red Chili dostarczone przez dystrybutora w PDF

[Nie znaleziono pliku]

 • 6 KOMENTARZE

  1. mam jedno pytanie czy te buty mogą być też dla mężczyzn bo kolory nie są jakieś różowe czy coś. I czy jednak testuje to kobieto to czymś się różnią ??? I mam pytanko jaki rozmiar masz buta „wyjsciowego” a jaki rozmiar wspinaczkowego ??? z góry dziękuje.

  2. Dzięki za ten gust dla pań .. :P Wspinam się już 3 lata . Bez problemu radzą sobie z drogami VI.1 . Co do ‚krawądek’ to ja nie narzekam ,bez problemu stawiam nogę na malusieńkich czubeczkiem buta. Używam ich już 3 rok ,dopiero w tym sezonie przez moją niedbałość przy zjazdach przetarłem przód buta (przy dużym palcu) i jest dziura :D Polecam wszystkim te buty. Nie rozklejają się ,są wytrzymałe ,nie kapcieją.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here