Rock Pillars – Ozone QC

Testujący: butcher

Cena w dniu publikacji testu: 369 zł

Guma: Vibram XS Grip

Pierwsze testy tego buta na mojej nodze odbyły się podczas Rock Pillars Testing Tour. Spośród wszystkich modeli Rock Pillars’a ten but od razu przykuł moją uwagę, ale wtedy miałem możliwość testowania go jedynie na panelu.

Na testy zarezerwowałem sobie ten model dla siebie i się nie zawiodłem…

Na wstępie napiszę, że jest to mój drugi Editors Choice po Solutionach… dlaczego drugi ? Bo uważam, że ten but zasługuje na to wyróżnienie. Nie mam niestety takiej fajnej foty jak dla LS ;)

Rock Pillars - Profil, skały
Rock Pillars - Profil

Świetny design i świetne dopasowanie do stopy! Właściwości tarciowe określam jako bardzo dobre, są one jednakowe dla każdego rodzaju skały. Średnio miękka guma dość dobrze wpasowuje się w dziurki i dobrze stoi na tarcie. Czucie skały jest bardzo dobre!

Adlitz - butcher na Hau den Lukas 7a+ w Ozonach - foto Qba
Adlitz - butcher na Hau den Lukas 7a+ w Ozonach - foto Qba

But jako całość jest dość miękki, dlatego wspinanie w płycie nieco szybciej zmęczy nam łydki. Pięta wypada  trochę gorzej niż reszta. Jest świetnie dopasowana, ale przy lekko spoconej stopie ześlizguje się. Jakość wykonania, w porównaniu do butów jakie Rock Pillars produkował kiedyś, teraz stoi na wysokim poziomie. To już inna marka Panie i Panowie…

Rock Pillars - Ozone QC, profilowe
Rock Pillars - Ozone QC, profilowe

But oblany jest gumą na przodzie w taki sposób, (tam gdzie widnieje logo, na zdjęciu powyżej), że zapewnia bardzo dobre haczenie palców. Guma zastosowana w butach to Vibram Xs Grip znana z butów La Sportiva, nie wymaga chyba objaśnień :)

RP Ozone QC & Sliper
RP Ozone QC & Sliper

But nadaje się do wspinania w większości formacji, od dziurek w pionie po ‚westowe’ przewieszenia. Myślę jedynie, że w połogich trudnych płytach niezbyt twarda konstrukcja nie będzie tu pomagać :)

A więc biorąc pod uwagę te 369 zł jakie trzeba dać (sugerowana cena) to wg mnie stosunek jakości do ceny – Super! Oczywiście trwałość zostanie jeszcze zweryfikowana.

Plusy:

 • Dobre właściwości tarciowe
 • Świetne dopasowanie do stopy – ponoć dzięki systemowi 3 Force ;)

Minusy

 • Pięta mogłaby być lepsza
 • Mimo, że super dopasowane, dość szybko ‚męczą’ stopę

Climb.pl - Jakość / Cena Climb.pl - Editors Choice

Adlitz - butcher na Hau den Lukas 7a+ w Ozonach - foto Qba
Adlitz - butcher na Hau den Lukas 7a+ w Ozonach - foto Qba • 3 KOMENTARZE

  1. Jestem początkującym wspinaczem, wspinam się od 4 m-cy max na poziomie VI.1 i buty te kupiłem ze względu na wygodę. Nie wiem czy to kwestia mojej stopy ale jak dla mnie but bardzo wygodny. Uprzedzam inne komentarze – kupiłem rozmiar mniejsze niż mój but na ulicę. Poza tym wszystko co tu napisano to 100% prawdy. But genialny, nie wybrałbym innego.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here